Cinsel isteksizlik tedavisi… Cinsel isteksizlik için ne yapmalı?

Cinsel isteksizlik tedavisi kişinin kendisinde başlar. Yani kadın ya da erkekler cinsel isteksizlik için doktora gitmeden önce bazı yöntemleri deneyebilir.

245

Cinsel istediği artırmanın yolu kimyasal ilaçlardan geçmez. Çok ciddi bir sağlık sorununuz yoksa küçük değişikliklerle kaybedilen heyecanı kazanabilirsiniz. İsteksizlik veya çeşitli problemler yaşıyor veya libidinal enerjinizi arttırarak sağlıklı bir cinsel yaşam istiyorsanız önerilerimize kulak verin.Özgüven çalışmalarının üzerine gidin Cinsel isteğin altında psikolojik etmenler bulunmaktadır. Cinsel ilişki sırasında özgüveneksikliği, alınan zevki yarı yarıya düşürmektedir. Bu yüzden vücudunuza veya size dair negatif şeyler yerine pozitif yönlere odaklanın. Bu alınan hazzı iki katına çıkartacaktır.

CİNSEL İSTEKSİZLİK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

Afrodizyakların gücü

Afrodizyak içeren yiyeceklerinin gücüne inanın. Avokado, incir, muz gibi seks gücünü artıran meyvelerden bolca tüketmeye çalışın. Bu yiyecekler genellikle mineral ve vitaminler ile kan akışının hızlanmasına yardımcı olur.

İdeal erkek özellikleri nelerdir? İdeal erkek nasıl olmalı? Tarif ediyoruz…

Çinko tüketin

Vücuda yeterli miktarda çinko alımının cinsel sağlığa iyi geldiği biliniyor. Testosteronu östrojene çeviren enzimin işlevini azaltan çinko, kuruyemiş, tavuk, yulaf, çavdar, peynir gibi besinlerde bulunuyor.

Çikolata Tüketin

Çikolatanın hem tadı güzel hem de cinsel hazzı arttırıyor. Yapılan araştırmalar çikolatanın serotonin hormonlarını salgılamada destekleyici olduğunu gösteriyor. Salgılanan bu hormonlar enerjiyi iki katına çıkartıyor.

Şekerden ve trans yağlardan kaçının

Şekerli besinlerin libidoyu düşürdüğü uzmanlar tarafından söyleniyor. Ani artan serotonin seviyesi isteksizlik yaratabiliyor. Bu yüzden beyaz şekerden uzak durulmalı. Bunun yanı sıra transyağ asitlerinden kaçınmaya özen gösterilmeli. İşlenmiş ürünlerden uzak durmaya çalışın.

Stresten kaçının

Yapılan araştırmalar stresin cinsel hayatı olumsuz etkilediğini gösteriyor. Stresli bir şekilde yaşanan cinsel ilişki, hazzı azaltıyor. Bu yüzden rahatlamaya, stres faktörünü yaratan durumları ortadan kaldırmaya ve meditasyon yapmaya özen gösterin.Eğer sorun çözülmüyorsa mutlaka bir uzmana danışın Problem düşündüğünüzden çok daha fazla ciddi olabilir. Eğer psikolojik ve doğal yolları denediyseniz; buna rağmen hala sonuç alamıyorsanız, bir uzmana danışmanın vakti gelmiştir.

Kadınlar erkeklerden ne ister?