Dudak dolgusu sonrası neler yaşanır? Bir bir anlatıyoruz…

Dudak dolgusu yaptıranlar anlatıyor: Dudak dolgusu ne kadar kalıcı olur? Dudak dolgusu nasıl yapılır?

201

Doğru doktor seçimi bunu en başta söylemeliyiz. Çünkü kullanılan malzeminin kalitesi doğru sonuçlara ulaşmanızdaki en önemli etkendir. Eğer dudak dolgusu yaptıracaksınız bunu bir cerrah yapmalıdır.

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Cerrahlar işlem sırasında sinirlerinizi uyuşturduğu için hiçbir şey hissetmezsiniz. O kadar ki işlem bitince iki saat hiçbir şey hissetmezsiniz. Elinizle ağzınızı kapatmanız bile gerekebilir. Uyuşukluk geçince tüm güzelliğiyle yeni dudaklarınızı sevmeye başlarsınız. Başlarda olması gerekenden biraz daha dolgun ve pembe renkte olurlar. Dolgunun oturması için yaklaşık bir haftaya ihtiyacınız var. Bu süreçte dudaklarınızla oynamamalı doktorun tavsiyeleri varsa onlara uymalısınız.

DUDAK DOLGUSU YAPTIRANLARDAN ÖNERİLER

Bu hayati uyarıları geçersek dudak dolgusu bir süre sonra yüzünüze oturan sanki hep dolgun dudaklarınız varmış algısı yaratan bir uygulamadır. Hatta siz bile o kadar alışırsınız ki eski halinizi hatırlamazsınız bile. Burada da bir uyarı yapılmalı. Abartı sizi her zaman mutsuz eder. Onun ya da bunun dudağı gibi bir ölçü birimi yoktur. Sizin dudağınız ve yüz hatlarınız vardır. Cerrah ilk muayenesinde bunu kontrol edip size en uygun olanı söyleyecektir. Diyelim ki söylemedi, doldurdukça doldurmayı teklif etti. İşte bu gibi durumlarda arkanıza bakmadan kaçmalısınız.

Makyaj tüyoları ile büyüleyici bakışları ve kusursuz dudaklara sahip olun!

DUDAK DOLGUSU SONRASI DUDAKTA NELER OLUR?

Dudak dolgusu yaptırdıktan bir gün sonra mosmor bir dudak içi ile uyanabilirsiniz. Bu sizi korkutmasın. Genellikle iki gün süren bir morluktur. Yani ertesi işe gideceğiniz bir günde dudak dolgusu yaptırmamalısınız.

10 gün sonra dolgunun dağılımında sorun hissetmeniz halinde ortalama 1 dakika süren minik dokunuşlarla cerrahınız en uygun sonucu elde etmenizi sağlayacaktır.

Tüm bu sancılı süreci geçirdikten sonra ortalama 1 yıl (kişiden kişiye değişim gösterebiliyor) isterseniz ruj bile kullamadan yeni dudaklarınızın tadını çıkarabilirsiniz

Dudak çatlaması için ne yapmalı?