Erkekler ayrılmak isterse nasıl davranır?

Erkek arkadaşınız son zamanlarda tavırları garipleşti mi? Belki de sizden ayrılmak istiyor. Dikkatle okuyun! Ayrılmak isteyen erkekler benzer davranışlar sergiliyor.

489

Artık öfke patlamaları ve ilgisizlikten sıkıldıysanız gözünüzü açmanın vakti gelmiştir. Sevgiliniz ya da eşiniz artık sizi istemediğini söylüyor demektir.

AYRILMAK İSTEYEN ERKEK DAVRANIŞLARI

Bezdiren ilgisizlik

Bazı erkekler ilişkinin başından beri ilgisiz davranırlar. Eğer sevgiliniz böyle bir karakter ise telaş yapmanıza neden yok. Ama başlarda sizi her gün arayıp soran, sizi merak eden, kimlerle ne yaptığınızı önemseyen adam gitmiş ve yerine ilgisiz bir adam gelmişse tehlike çanları sizin için çalıyor olabilir. Elbette bu ilgiden kastımız boğulmanız ya da her an tetikte olarak aranmanız değil. Fakat gün içindeki aramalarınız 5’den 1’e düşmüşse burada bir sorun olduğu apaçık. Siz yazmadan yazılmıyor, siz aramadan aranmıyorsanız hemen ilişkinizi gözden geçirmelisiniz.

Öfke patlamaları dönemine hoş geldiniz

Kadınların en büyük şikâyetleri arasında yer alan sevgililerin agresif tavırları, kısa bir dönem değil de uzun bir döneme yayılmışsa eğer büyük bir sorunun habercisi olabilir. Özellikle sizin haklı olduğunuz her konuda size agresif ve öfkeli tavırlarla karşılık vermeye başlayan sevgiliniz artık tahammül sınırlarının dolduğunu ve kendini sıkan bu ilişki ve ruh halinden kurtulmak istediğini ima ediyor olabilir.Bu ayrılmak isten erkek davranışlarının baslıcalarındandır. Erkeklerin kendilerini kısıtlanmış hissettiği anlarda çok daha agresif ve öfkeli olduğunun eminim ki herkes farkındadır. Böyle bir durumda eğer ilişkinizi kurtarmak istiyorsanız oturup sakin ama etkili bir konuşma yapmayı deneyebilirsiniz.

Aramayan sevgili için ne yapmak gerekir?

Her zaman yaptığınız şeyler artık keyif vermiyorsa

İlişkinizin başından itibaren birçok anı biriktirip birlikte birçok aktivite gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Rutin olarak birlikte gitmekten keyif aldığınız aktiviteler artık sevgiliniz için eziyet halini aldıysa ya da bu aktivitelere katılmak yerine kaçmak için bahaneler üretip uygulamaya konulmuşsa siz de yalnızlar kulübüne hoş geldiniz. İlişkinizi taze tutacak ve sevgilinizi de etkileyecek yeni aktiviteler bulmaya ne dersiniz?

Sizinle geçirilen zamanların yerini arkadaşları aldıysa

Elbette kadın ya da erkek hiç fark etmez arkadaşlarına gereken özeni ve önemi göstermeli, ilişkisi ile arkadaşları arasındaki dengeyi korumalıdır. Tüm ilişkiler emek ve zaman ister. Ama sevgiliniz artık ilişkinize ait olan zamanları çeşitli bahaneler ile arkadaşlarına yönlendirmeye başladıysa üzgünüz ki ayrılığın kapısı aralanmış olabilir. İlişkinin başında arkadaşlarını 2. Plana atıp sevgililerini ön plana alan erkekler, ayrılmayı düşündükleri dönemlerde sevgililerini geri plana atarak yine arkadaşlarına öncelik verirler. Sinemaya gitmek için konuştuğunuz gün arkadaşları ile gezmeyi tercih eden bir sevgiliniz varsa acil bir plan yapmanın zamanı gelmiştir.

Konuşmayı deneyin

Kadınlar her zaman konuşarak bir ilişkinin düzelebileceği inancına sahipken, erkekler bunu gereksiz olarak görürler. Onlara göre konuşmak veya erkek tabiri ile “dırdır” oldukça gereksizdir. Eğer gerçekten o ilişkiden eminseniz, seviyorsanız ve kaybetmek istemiyorsanız yeri geldiğinde ne yazık ki taktiklere başvurmak zorundasınız. İlişkiyi kurtaracak iki şey vardır; iki tarafın da bu ilişkinin kurtarmayı istemesi ve ortada var olan büyük sevgi. Harcadığınız emeğe değeceğini düşünüyorsanız hemen silkelenin ve sevgilinizi bu fikirden vazgeçirmek için elinizden geleni yapın.