Göz kalemi nasıl kullanılır? Buğulu bakışlar için göz kalemi önerileri…

Ateşli bakışlar ya da iz bırakan gözler hangisine sahip olmak isterseniz? Bir göz kalemi edinin. Tabi önce yazımızdan göz kalemi nasıl kullanılır? sorusunun cevabını öğrenin...

173

Göz yapınıza uygun ve görünmek istediğiniz gibi bir göz kalemi seçmelisiniz. Kedi bakışları mı yoksa buğulu gözler mi ya da daha modern bir görünümemi sahip olmak istiyorsunuz? İşte hangi göz kalemi nasıl görünmenizi sağları? sorusunun yanıtı…

GÖZ KALEMİ NASIL KULLANILIR? GÖZ KALEMİ ÖNERİLERİ

Renkleri Karıştırın: Karışık İşlemler

Göz makyajınız için tek renk kalem kullanmanız gerektiğini de kim söyledi? Eğer böyle bir takıntınız varsa çok şey kaçırıyorsunuz. Farklı formüllerde iki rengi mixleyerek değişik bir tarz oluşturabilirsiniz. Üst kısma likit formülde yanık tonlarda bir renk uygularken alt kısıma ise buğulu farklı bir renk uygulayabilirsiniz. Bu şekilde bir yandan zerafetinizi konuştururken diğer yandan da cool rock tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Ateşli bakışlar ya da iz bırakan gözler hangisine sahip olmak isterseniz? Bir göz kalemi edinin. Tabi önce yazımızdan göz kalemi nasıl kullanılır? sorusunun cevabını öğrenin…

Ateşli ve Parlak

Her zaman yaptığınız klasik kedi gözünüzden sıkıldınız mı? Evet, biz de sıkıldık.  Alışılmışın dışında tamamen farklı bir şeyler denemek isterseniz, 70’li ve 80li yılların rock müzisyenlerini anımsatan bu korkak görünümü denemelisiniz. Tek yapmanız gereken ise gözlerinizin üzerine mat bir mavi kalem sürmek. Geri kalanı bırakın çıplak kalsın.

Mücevher Kadar Işıltılı

Gözlerinize renk katmanın en güzel yollarından biri de kelebekten esinlenilen bu ışıltılı makyaj stili.  Üstelik bunun için sadece mavi ve yeşil tonlarını kullanmanıza da gerek yok. Biraz yanık tonlarda mor ve bronz göz kalemleri kullanarak da büyülü bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu rengi gece davetlerinde uygulayabileceğiniz gibi gündüz de uygulayabilirsiniz.

Ombre Mavi

Beyaz kalem her ne kadar siyah göz kalemi ile sıklıkla kullanılsa da farklı renkler ile denediğinizde bundan asla vazgeçemeyeceğinize eminiz. Beyaza dönen, daha sonra iç kısımlarda parlak bir maviye geçiş yapan degrade astar, bu alışkanlığınızı bırakmanız için mükemmel bir başlangıç olacaktır. Biraz çıplak kirpikler ve yumuşak pembe dudaklar bu görünüşü oldukça cesur kılabilir.

Altın Renginden Korkmayın

Kulağa biraz demode gibi gelse de bu ara metalik tonlar oldukça revaçta.

Gözlerinizi aydınlatan modern bir görünüm yakalamak istiyorsanız  altın veya bronz astar kullanabilirsiniz. Alt kirpikleriniz boyunca ince bir çizgi çizerek uygulayabilirsiniz. Ek olarak buğulu bakışlar için parmağınızı veya küçük bir göz farı fırçasını kullanarak aşağı doğru gölgeli bir yumuşak dokunuş ile makyajınızı bitirin.

Mat Mavi

Mat mavi biraz fazla cesurca gibi görünse de doğru kullandığınızda oldukça güzel bir görünüş yakalayabilirsiniz. Burada bulunan püf nokta, parlak renkleri kullanmak istediğinizde far yerine kalemi tercih etmeniz gerektiğidir. Bu şekilde karmaşık görünmemiş olursunuz. Ayrıca gözlerinizin odak noktası olması için soft bir allık ve ruj kullanmanızı öneriyoruz.

Kurumuş eyeliner nasıl düzelir?

Ufak Bir Dokunuş

Eğer göz kalemi kullanma taraftarı değilseniz ancak yine de gözlerinizi belirgin hale getirmek için çabalıyorsanız, bu tarz tam sizlik! Göz kapaklarınıza uzun uzun kalem çekmenize gerek yok. Sadece sevdiğiniz bir tonu elinize alın ve iç gözyaşı kanalınız ile göz kapağınızın dışına hafif dokunuşlarda bulunun. Bu şekilde sade ama bir o kadar da çekici görünebilirsiniz.

Beyaz Kedi Gözler

Beyaz göz kalemlerinin geri döndüğünü biliyor muydunuz? Kedi gözleri için siyah kaleme ihtiyacınız yok. Beyaz göz kalemi ile de üst üste aynı ince çizgileri uygulayarak kusursuz bakışlara sahip olabilirsiniz.

Profesyonel makyaj hileleri