Gülperi dizisi başladı! İşte oyuncularının biyografisi…

Show TV'de yayına başlayan dizisinin konusu oldukça ilgi çekici. Nurgül Yeşilçay ile Timuçin Esen'in usta oyunculuğu Gülperi dizisinde buluştu. Peki Gülperi dizisi oyuncu kadrosunda kimler var. Hangi oyuncu hangi karaktere hayat verecek? İşte Gülperi dizisi oyuncuları ve konusu...

86

Gülperi dizisi bu akşam Show TV’de yayın hayatına başladı. Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen’in başrollerini paylaştığı Gülperi dizisi konusu ne? Gülperi dizisi oyuncuları kimdir? sorularına yanıt verebilecek bir derleme hazırladık. Gülperi dizisi izleyiciyi Nurgül Yeşilçay’ın oyunculuğu ile ağlatmaya hazırlanıyor. İşte Gülperi dizisi kadrosunda kim, kimdir? sorusunun yanıtı…

GÜLPERİ DİZİSİ KONUSU NE?

Gülperi’nin eşi Eyüp Irak sınırında çalışırken hunharca öldürülür. Eşinin öldüğünü öğrenen Gülperi büyük bir acı yaşar. Gülperi’ye en büyük acıyı ise eşinin ailesi yaşatır. Oğullarının ölümünün tek sorumlusunun gelinleri olduğunu düşünen Aile çocukları Gülperi’den alır. Gülperi çocuklarını geri almak için verdiği savaşta hapse düşer. Hapisten çıkan Gülperi’yi kayınpederi uzak tutmak için İstanbul’a gönderir. Gülperi İstanbul’da önce kapıcılık yaparak yaşamını sürdürür. Sonra ise bir moda evinde ek iş bulur ve çocukluk aşkı Avukat Kadir Aydın’ı bulur. Gülperi ve Avukat Kadir arasında bir aşk başlar ama Gülperi’nin aklı hala Gaziantep’te kalan üç çocuğu Bedriye, Hasan ve Can’dadır. Gülperi çocuklarını almak için büyük bir hukuk savaşı başlatır.

GÜLPERİ DİZİSİ OYUNCULARI KİMDİR?

NURGÜL YEŞİLÇAY KİMDİR? (Gülperi Çetin)
1976 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya gelen Nurgül YEŞİLÇAY 41 yaşındadır. Neredeyse 20 yıldır ekranların tartışılmaz güzelleri arasında kalmayı başarmış efsane bir isimdir. 41 yaşında olmasına rağmen hala dinamizmi ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Nurgül YEŞİLÇAY 2014-2010 yılları arasında sanatçı Cem Özer ile evli kalmıştır ve bir erkek evlat sahibidir. 2001’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Okuduğu yıllarda GaziAntep’te çekilen İkinci Bahar dizisinde canlandırdığı Gülsüm karakteri ile tanındı. Asmalı Konak ve Eğreti Gelin performansları ile zaten star olmuştu. Paramparça dizisinde canlandırdığı Gülseren karakateri onun tüm dünyada çok sevilen bir oyuncu olmasına yetti.

Gülperi: Fakir ama gururlu bir kadındır. Mağdur ve Mağrurdur. Üç çocuğu ile kocasının ölmesinden sonra yalnız kalır. Kayınbabası çocuklarını ona vermez ve Gülperi’yi zorla İstanbul’a gönderir. Gülperi çocuklarını almak için önce para biriktirir sonra da ölen eşinin ailesine dava açar.

TİMUÇİN ESEN KİMDİR? (Avukat Kadir Aydın)
14 Ağustos 1973 de Adana’da dünyaya gelen Timuçin Esen 45 yaşındadır. Artık yaşlanan Timuçin Esen kır saçları ve karizmatik duruşu ile hale genç kızların dikkatini çekmektedir.Ayda ve Gökyüzü adında bir oğlan bir kızı olan Timuçin Esen hem müzisyen hemde oyuncudur. İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Eğitimini İtalya’da devam ettiren Timuçin Esen oyunculuk üzerine master yapmış bir isimdir. 42. Altın Portakal Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır. Gönül İşleri dizisinde Deli Yılmaz karakteri ile beğeni topladı. Son olarak ise 2017’ye damgasını vuran Bodrum Masalı dizisinde de başrol olarak yer almıştır. Sadece oyunculu değil müzisyenliği ile Türk sinema sektörüne katkı sağlmıştır. Son olarak Galip Derviş isimli dizinin jenerik müziğini seslendirmiştir.

Kadir Aydın: Gaziantep’te doğmuş büyümüş başarılı orta yaşta bir avukattır. İstanbul’da avukat olarak görev yapan Kadir gençlik aşkı Gülperi’yi bulur ve onun bunca yıl sakladığı güzelliğine hayran kalır. Gülperi’nin verdiği hukuk savaşında en büyük yardımcısı olacaktır.

TARIK PAPUÇÇUOĞLU KİMDİR?(Yakup)
14.01.1949 yılında dünyaya gelen Tarık Papuççuoğlu 69 yaşındadır. İlerleyen yaşına rağmen hala sapa sağlam ayaktadır ve sahnelere devam etmektedir. İkinci Bahar dizisi ile tanınmış yılların deneyimli tiyatrocusudur. Son yıllarda Içimdeki Fırtına (2017) Günebakan (2015) Kadim Dostum (2014) dizilerinde yer almıştır.

Yakup: Gülperi’nin sınırda ölen eşi Eyüp’ün babasıdır. Yakup zalim ve despot bir adamdır. Dediği dedik olan Yakup oğlunu kaybedince tüm bunlardan sorumlu olarak anlaşamadığı gelinin görür ve ona eziyet etmeye başlar.

KAYRA ZABCI KİMDİR? (Nurgül Yeşilçay’ın yani Gülperi’nin Gençliği)
Kayra Zabcı 2013’ te yapılan Türkiye ve Dünya Çocuk Best Model yarışmasında birinci olarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümü mezunu olacaktır. Küçük Ağa, Aşktan Kaçılmaz, Muhteşem Yüzyıl ve Vatanım Sensin dizilerinde kendisine yer bulmuş ancak bir türlü çıkış yaşayamamıştır. Kayra Zabcı güzelliği ile Gülperi dizisinin ilk bölümünde Gülperi karakterinin gençliğini canlandıracak. Son olarak Hayatta kalma sanatı filminde rol almıştır. 24 Ağustos 2001 doğumludur ve Kayra Zabcı 17 yaşındadır. 

BATUHAN SERT KİMDİR? (Timuçin Esen’in yani Kadir’in Gençliği)
Aslen İzmir’li olan Batuhan Sert Akademi 35,5 da oyunculuk eğitimi almıştır. Yakışıklı oyuncu aynı zamanda Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümünü 3. Sınıf öğrencisidir. Üstün başarıları ve yeteneği ile Beykent Üniversitesinde tam burslu olarak eğitimine devam etmekte olan Batuhan Sert yine Beykent Üniversitesinde Endüstriyel Ürün Tasarımı bölümünde mühendislik eğitimine devam etmektedir. Son olarak Alın Yazım ve Çalıkuşu gibi dizilerde rol almıştır.