İnce eyeliner sürme yöntemleri…

Kadınların makyaj yaparken korkulu rüyası haline gelen eyelinerla ilgili sürekli yeni teknikler geliştiriliyor. Eyeliner çekme püf noktaları ile siz de ince eyeliner çekmeyi öğreneceksiniz. İşte makyaj yaparken çok işinize yarayacak eyeliner çekme aşamaları...

211

Eyeliner sürme yöntemlerini öğrendiğinizde ince eyeliner çekmenin aslında o kadar da zor olmadığını anlayacaksınız. Son dönemde kozmatik markalarının yapışkanlı bantları işinizi kolaylaştıracak gibi görünse de eyeliner çekmede en etkili yöntem kendi göz şeklinizi tanımanızdır. Çünkü her göze aynı şekilde eyeliner çekilmez.

İlk yapmanız gereken göz hatlarınızı ayna karşısında incelemek. Daha sonra nasıl bir görünüme sahip olmak istediğinize karar vermelisiniz. İşin uzmanlarının bunun için çıkardığı tablodan da faydalanabilirsiniz. Eyeliner kirpik diplerinizdeki çizgiye eklenerek bakışınıza yeni bir anlam kadar. Daha iri gözler mi, daha çekik gözler mi istiyorsunuz. Buna karar verdikten sonra iş pratik yapmaya kalıyor.

Çift eyeliner nasıl çekilir?

İNCE EYELİNER SÜRME TEKNİKLERİ

Ayna karşısına geçin tek gözünüzü kapatın iki parmağınız ile gözünü hafifçe gerginleştirin. Fazlası kötü sonuçlar doğuracaktır. (Sakın unutmayın) Önce kaş bitiminizden gelen hizada gözünüze doğru bir şerit çizin. Bu çizgi kirpiklerinizin birleştiği yerde biterse size hülyalı bir bakış verecektir. Daha sonra şerite başladığınız yerden göz kapağınıza kadar yatık bir v harfi çizin. Yine göz şeklinize göre göz kapağınızda kirpik diplerinize ince bir çizgi geçin. Sanırım en iri ya da en minik gözlerde de bu çizginin ince olması etkili sonuçlar doğuruyor. Son olarak yaptığımız ters v şeklinin içini doldurmak kalıyor. Burada düzeltme yapmak yerine diğer gözünüze geçmelisiniz. Aynı işlemi diğer göze de yaptıktan sonra aynada eşitlik kontrolü yapmalısınız. İşte düzeltme kısmı burada devreye giriyor.

Unutmayın ki, makyaj yaparken elinizin yaptığınıza alışması zaman isteyebilir. O yüzden vazgeçmeden düzenli olarak denemek gerekir. Tabi kullandığınız ürünün türü ve kalitesi de sizin el becerinize katkı sağlar. Başlarda kalem gibi ele oturan eyelinerları tercih etmek vazgeçmemeniz konusunda sizi teşvik edebilir. Likit biraz daha uzman işidir. Ama eliniz alıştığında likitten vazgeçemeyeceğinizi de söylemeliyim.

Eyeliner çekmenin aşamaları:

– Göz hatlarınızı inceleyin

– Sahip olmak istediğiniz göz şekline karar verin

– Eyeliner ince çekmeye gayret edin

– Düzeltmeleri sona bırakın

– Size uygun kaliteli bir eyeliner seçin

– Sık sık pratik yapın

Kurumuş eyeliner nasıl düzelir?