İstanbul’daki piknik alanları… Evinize yakın piknik alanını bulun…

İstanbul'da piknik yapılacak yerler nereler sorunuza cevap olacak İstanbul'un dört bir yanından piknik ve mesire yerlerini derledik. İşte hem mangal yakıp hem piknik yapabileceğiniz İstanbul'daki mesire yerlerinden bazıları...

182

İstanbul’da haftasonunu aileniz ve sevdiklerinizle beraberle doğada geçirmek, mangal yapmak istiyorsanız İstanbul’da bir sürü seçeneğiniz var. Biz de bu seçeneklerde en iyilerini İstanbul’un her bir noktasında denk gelecek şekilde seçtik. İşte İstanbul’da piknik yerleri ve bu yerlere nasıl gideceğiniz ile ilgili tüyolar…

BELGRAD ORMANI

Bisiklete binmek, mangal yakmak, hamakta saatlerce amaçsız yatmak işte ruhunuza iyi gelecek bu ve bunun gibi çeşitli aktiviteleri İstanbul’dan çıkmadan yapabileceğiniz bir adrestir Belgrad. Kuş cıvıltıları arasında göl kenarında yürüyüş yapmak için de uygundur.

POLONEZKÖY TABİAT PARKI

Masalsı bir doğa ile Polonezköy’de sabah kahvaltınızı yöresel köy lezzetleriyle tatlandırdıktan sonra uzun yürüyüşlere çıkabileceğiniz bir yerdir. Orman içinde uzun bir yürüyüş parkuru bulunur.

BEYKOZ GÖKNARLIK MESİRE YERİ

46,5 hektar büyüklüğündeki alanda kendiliğinden yetişen ve en nadide ağaç türlerinden olan Göknarlar, sizi kendine hayran bırakacak. Etrafını saran kestane ağaçları arasında yürüyüş yapabilir ve sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz.

ÇATALCA PİKNİK VE MESİRE YERLERİ

Burası mangal yapmak için mesire yeri arayan İstanbullular için de ideal bir adres. Akalan, Gümüşpınar, İnceğiz, İhsaniye, Kabakça, Subaşı Çatalça’nın gözde piknik alanlarıdır. Gümüpınar piknik alanında futbol ve voleybol sahasının yanısıra oyun parkuru ve çeşmeler bulunur. Çatalca’nın piknik alanlarında İstanbul’un keşmekeşinden uzak, eşsiz doğa manzarasıyla sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz.

İstanbul’a yakın tatilin adresi Yedigöller gezi rehberi