Maşukiye’de ne yapılır? Maşukiye’de gezilecek yerler…

Maşukiye hafta sonu kahvaltıları için harika bir yer. Maşukiye'de kahvaltı sonrası ne yapılır diye merak ediyorsanız işte Maşukiye gezilecek yerler rehberimiz...

90

Maşukiye İzmit’in bir beldesidir. Bu kadar popüler olmasının nedeni Kartepe’nin eteklerinde olmasıdır. Peki Maşukiye’de ne yapılır? Maşukiye’ye nasıl gidilir?

MAŞUKİYE NEREDE? MAŞUKİYE’YE NASIL GİDİLİR?

Kocaeli il merkezine sadece 36 kilometre uzaklıkta. Kartepe mevkiine de 13 kilometre kadar uzaklıktadır. Maşukiye’ye gitmek için TEM veya E5 karayolu tercih edilebilir.
TEM yolunu tercih edecekseniz İzmit tabelasını takip etmeniz gerekiyor. Adapazarı yönüne döndükten sonra Sapanca sapağından girin ve bir 10 dakika sonra Maşukiye’ye ulaşmış olacaksınız.

MAŞUKİYE GEZİLECEK YERLER

Maşukiye merkezi dendiği zaman akla ilk olarak restoranları ve lezzetli yemekleri gelmelidir. Aynı zamanda kirazı ile meşhur olan beldede bulunan kiraz bahçeleri ziyaret edilebilir. Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Aygır Deresi: merkeze yakın yerde bulunan Aygır Deresi de mutlaka görülmelidir.Kartepe’nin zirvesinden başlayan bu dere bu bölgeye kadar uzanır. İçinde bulunan şelale de görenleri büyüleyecek güzelliktedir.

MAŞUKİYE’NİN YAYLALARI

Kirazlı Yaylası ve Kuzu Yaylası en ünlü yaylalarıdır. bunlar haricinde Soğucak Yaylası, Sultanpınar Yaylası, Çiğdem Yaylası ve Dikmen Yaylası de görülmesi için not edilmeli.

Karış karış Ayvalık gezilecek yerler… İşte Ayvalık tatil rehberi…