Sıcak havlu ne işe yarar? İşte Koreli kadınların güzellik sırrı sıcak havlu işlemi…

Güzellik sırlarına bir yenisi daha eklendi. Sıcak havlu ile pürüzsüz bir cilde merhaba diyeceksiniz. İşte sıcak havlu nasıl yapılır ve sıcak havlu ne işe yarar sorularına yanıtlar...

242

Doğal güzellik isteyenlerin ilk adımı cilt bakımı ile atmalıdır. Pürüzsüz ciltleri ile Koreli kadınlar ciltleri için sıcak havlu uygulaması yapıyor. Peki sıcak havlu ne işe yarar ve nasıl yapılır?

SICAK HAVLU NE İŞE YARAR?

Koreli kadınların güzellik sırlarının arasında sıcak havlu tekniği yer alıyor. Sıcak havlu, kan dolaşımını artırarak, cildin daha canlı ve pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor.

SICAK HAVLU NASIL YAPILIR?

Yumuşak bir yüz havlusunu sıcak suda bekletin. Yüzünüzü makyaj ve kirden arındırmak için günlük olarak kullandığınız temizleyici ile yıkayın.

Havluyu sıcak sudan çıkartarak suyunu güzelce sıkın ve temiz olan yüzünüzü havluyla kapatın. Yüzünüzü aşağı yukarı, sağa sola olacak şekilde yüzünüze masaj yapın. Bu işlemi 15 dakika yaptıktan sonra havluyu yüzünüzden alarak nemlendiricinizi uygulayın. Aynı işlemi boyun bölgeniz içinde tekrarlayabilirsiniz.

Evde cilt bakım maskeleri nasıl yapılır?