Siyah noktalara veda ettirecek maske tarifi…

Siyah noktalar kabusunuz olmasın. Her gün aynaya baktığınızda kusurlarınızı görmeyi bırakın ve cilt maskeleri ile tazelenin. İşte siyah nokta düşmanı limon maskesi..

295

Siyah noktalar yüzümüze yerleşir ve bir süre sonra kalıcı hale getir. Cildin çok ihtiyacı olan şey ise sudur. Bu iki pratik bilgiyi birleştirdiğinizde ilk yapmanız gerekeni biliyorsanız; yüzünüze zarar vermeyen kalıcı bir temizlik. Bununla beraber yüzünüze ihtiyacı olan bakımı da doğal besinlerle yapmanızı öneririz.

SİYAH NOKTA GİDERİCİ MASKE TARİFİ

Gece yatmadan önce yarım limon suyunu bir kabın içerisine sıkın ve pamuk yardımıyla göz ve dudak çevresi dışında önceden temizlediğiniz tüm yüzünüze sürün. Çok bastırmadan sürmeye ve sivilceleri patlatmamaya dikkat edin. Yastık kılıfınızı her gün değiştirin ve önceden ütüleyin. Biraz kaşıntı ve yanma hissi olması normaldir. Bu şekilde sabaha kadar uyuyun ve sabah yüzünüzü ılık su ile nazikçe yıkayın. Ve yüzünüzü temiz havlu ile kurulayın. Bu uygulamayı cilt durumunuza göre haftada 2-3 defa yapabilirsiniz. Her uygulamada taze yarım limonu sıkmalı ve uygulamalısınız. Yüzünde kızarıklık ve hassasiyet olursa haftada bir uygulayın.

Limon maskesini kimler kullanabilir?

Aşırı hassas ve kuru ciltler limon maskesini kullanmamalıdırlar. Sivilceye meyilli, karma, yağlı ciltler bu maskeyi kullanabilirler.

Evde cilt bakım maskeleri nasıl yapılır?