Yaratıcı magnet fikirleri… Evde magnet yapımı hakkında merak ettikleriniz…

Evde magnet yapımı malzemeleri bozuk bir klavye ya da teneke kutu olabilir. Hayal dünyanızı kısıtlamayın. İşte evde magnet yapımı ile ilgili harika fikirler...

210

Yaratıcı magnet fikirleri! Kendi magnetinizi yapınMagnet evde yapıldığında hem çok pratik hem de çok daha hesaplıdır. Sizde kendi emeğinizi görmek istiyorsanız magnet önerilerimiz şöyle;

Şeffaf ve bir tarafı yapışkan olan bu rulolar, magnet yapımında sizin en büyük yardımcınız olacak. Bu ruloların yapışkan tarafını fotoğrafın ön yüzeyi ile yapıştırın. Fotoğrafın arka tarafına ise mıknatısı yapıştırın. Ve kurumasını bekleyin.

İşte magnetiniz hazır. Bu magneti ister kendi resminizi ister bir doğa fotoğrafını kullanarak, buzdolabınızda ya da evinizin herhangi bir noktasında değerlendirebilirsiniz. Bu magnetler daha çok çocuklarınızın hoşuna gidecek. Gazetelerde, çocuk kitaplarında gördüğünüz yazıları ya da resimleri kesin. Arka tarafına yapıştıracağınız mıknatıs ile çocuklarınızın el beceri gelişimine de faydalı olabilirsiniz.

EVDE MAGNET MALZEMELERİ VE MAGNET FİKİRLERİ

GAZOZ KAPAKLARI

Gazoz kapaklarını biriktirin çünkü buzdolabı magneti yapmaya çok elverişliler. Gazoz kapaklarını istediğiniz renkte boyayın. İsterseniz üzerlerine şekiller yapın. Herhangi bir tuhafiyede bulabileceğiniz oyuncak gözlerden satın alın ve üstüne yapıştırın. Gazoz kapaklarının iç kısmına da mıknatısını yapıştırın. İşte magnetiniz hazır…

Hep çocuklar için mi buzdolabı magneti yapacağız? Tabi ki hayır… Siz de seyahat ettiğiniz ülkeleri, şehirleri, haritada kesin. Kestiğiniz noktaları, gazoz kapaklarının içine yapıştırarak evinizde farklılık katın.

Ekonomik ev dekorasyon fikirleri…

SCRABBLE

Scrabble kelimelerinden buzdolabı magneti nasıl mı olur? Bizce scrabble kelimelerini magnet haline getirmek çocuklarınız için hem eğitici hem de eğlenceli olacaktır. Yapacağınız tek şey mıknatısı scrabble kelime tahtalarının arkalarına yapıştırmak.

MANDALLAR

Mandalları boyayarak ya da üstüne farklı süsler ekleyerek çocuğunuzun fotoğraflarını buzdolabı magneti olarak değerlendirebilirsiniz.

ŞARAP MANTARLARI

Bazı şarap mantarlarının üzerinde güzel şekiller olur. Siz de bunu farkettiyseniz, mantarları kesin ve arkasına bir mıknatıs yapıştırın. Böylece buzdolabı üstünde dekoratif duracaktır.

Ahşap boyama tekniklerine dair her şey? Nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir?

KIRILAN OYUNCAKLAR

Çocuğuzun kırılan oyuncaklarını atmayın! Çünkü onları buzdolabı magneti yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kırık bölgelerine bir mıknatıs yapıştırmak. Hem bu fikir çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir.

Kabartmalı plastik etiketlere istediğiniz kelimeleri, cümleleri, isimleri yazdırın. Arkalarına mıknatıs yapıştırarak renkli bir buzdolabı kapağı tasarlamış olursunuz.

TENEKE KUTULAR

Teneke kutularını farklı şekillerde keserek, dekoratif magnetler de yapabilirsiniz. Şekilleri kestikten sonra tek yapmanız gereken, arkalarına mıknatısı yapıştırmak.

AĞAÇ DALLARI

Ağaç parçalarından, dallarından magnet yapabilirsiniz. İster boyayın, ister şekiller yapın….

BOZUK KLAVYE

Scrabble kelimelerinden sonra eski bilgisayar klavyenizi de buzdolabı magneti olarak değerlendirebilirsiniz.