Bayılarak içeceğiniz zayıflatan detoks içeceği tarifi…

Detoks vücuttan toksin ve ödem atarak vücudun rahatlamasını sağlayan kısa vadede hızlı sonuçlar veren etkili bir beslenme programıdır. Detoks ile vücutta bulunan ödem ve toksinler atılır. Hızlı kilo vermek için de sıkça kullanılan yöntem aslında zararlı toksinlerden kurtulmayı sağlar.

289

Detoks gün boyu yediğimiz besinlerin zararlı yanlarını vücudumuzdan atmamızı sağlar. Daha zinde ve canlı olmak, hızlı kilo vermek de mümkün. Bunu gerçekleştirmek için de detox diyeti boyunca kırmızı et, balık, süt, süt ürünleri, ekmek ve tahıl ürünleri gibi gıdalar kesinlikle tüketilmez.

Detoks, şehir hayatı stresinden kurtulmak, kendimizi rahatlatmak, enerji seviyesini yükseltmek, bağışıklık seviyesini güçlendirip kendimizi ve vücudumuzu dinlendirmek için yapılır.

ZAYIFLAMAK İÇİN DETOKS TARİFİ

Malzemeler:

1 yeşil elma
3 kabuklu tarçın
10 adet kuru üzüm
5 adet karanfil

Yapılışı:

Malzemelerimizin hepsini blendıra koyuyoruz, sıvı hale gelmeleri için biraz su ekleyin.

Suyun sıcak olması tavsiye edilmiyor. Vitamin değerlerini kaybetmemek açısından bekletmeden tüketmeniz en iyisi olacaktır.

 

KİMLER DETOKS YAPAMAZ?

Detoks, hamileler, emziren anneler, yüksek tansiyon hastalar, şeker hastaları ve cilt sağlığı problemi olanlara tavsiye edilmez.

Detoksa başlamadan 3 gün öncesinde sigara ve kafein tüketimi azaltılmalı, hatta kullanılmamalı.

Detoksu dışardan alacağınız gibi kendi evinizde sebze ve meyvelerin suyunu sıkarak detoks kürünü yapabilirsiniz. 3 günden fazla yapılan detoks sağlık açısından zararlı olabilir.

Sağlıklı yaz içecekleri nasıl yapılır? İşte serinletici tarifler…