Beyaz çatlaklar kabuz olmasın! Görünmez yapın

Vücut çatlakları kilo alıp vermekten oluşur. Vücut çatlakları için krem arayışınız varsa bitkisel bir çözüm öneriyoruz. Peki vücut çatlakları nasıl yok edilir? Kırmızı çatlaklar nasıl geçer?

735

Çatlaklar için bitkisel çözüm denemelisiniz. Çoğu zaman sık sık kilo alıp verme, hamilelik, cildin esnekliğini ve nem oranını kaybetmesi, genetik yatkınlıkların sonucu vücutta ortaya çıkan çatlaklar çoğu kadın için büyük sorun teşkil ediyor.

Kalça, bacak içi, kol içi ve hatta göğüslerde bile görülebilen bu çatlaklar estetik olarak kadınları rahatsız edebiliyor. Ancak üzgünüz henüz çatlaklardan tamamen kurtulmanın hem doğal hem de tıbben kanıtlanmış bir yolu yok. Ancak tamamen doğal malzemeleri kullanarak onları hafifletmek, neredeyse görünmez kılmak ve yeniden oluşmalarını önlemek mümkün.

Not: Eğer karışımda kullanılan maddelere alerjiniz varsa ya da hassas bir cilde sahipseniz önce doktorunuza danışmayı unutmayın!

İşte çatlakları görünmez hale getirmenize yardımcı olacak iki malzeme:  Aloe vera ve Hindistan cevizi yağı

ALOE VERA’NIN CİLDE FAYDALARI

Karışımdaki her iki malzeme de faydalarıyla adeta birer süper kahraman. Gelin ilk olarak Aloe Veranın cilde faydalarını sıralamakla başlayalım:

– Güneş nedeniyle oluşan yanık ve lekelenmelerin kısa sürede geçmesini sağlıyor.
– Kollajen üretimini artırıyor, bu da cildin yaşlanmasını geciktiriyor.
– Ciltte çeşitli kazalar nedeniyle oluşan yanık ve tahrişlere iyi geliyor.
– Sivilcelerin daha hızlı yok olmasına yardımcı oluyor.
– Ciltte oluşan renk farklılıklarının hafiflemesini sağlıyor.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ FAYDALARI

Hindistan cevizi yağının cilde sağladığı faydalarına gelirsek;

– Cildinizin yağ ve nem dengesini sağlıyor.
– Varisli damarların oluşmasını engelliyor.
– Cildinizi güzelleştiriyor, sıkılaştırıyor, canlılık veriyor.
– Göz altındaki şişlikler indiriyor.
– Cilt yaralarının hızlı iyileşmesine yardımcı oluyor.

VÜCUTTAKİ ÇATLAKLARI GÖRÜNMEZ YAPAN KARIŞIM TARİFİ

Malzemeler:

1/3 su bardağı aloe vera jel
1/2 su bardağı saf Hindistan cevizi yağı
Esansiyel yağ (İsteğe bağlı)

NASIL YAPILIR?

Aloe vera jel ile Hindistan cevizi yağını beyaz kremsi bir kıvam alana kadar 5-10 dakika kadar karıştırın. Güzel bir koku vermesini de istiyorsanız bu karışıma seçtiğiniz esansiyel yağdan birkaç damla ekleyin. Hazırladığınız karışımı kapaklı cam bir kavanoz içinde oda sıcaklığında muhafaza edin.

NASIL KULLANIR?

Hazırladığınız karışımı çatlak olan bölgelere masaj yaparak uygulayın. Gözenekler açıldığı için duştan sonra kullanmanız daha faydalı olacaktır. Dilerseniz gece yatmadan önce de uygulayabilirsiniz.

Bu karışımı doktorunuz aksini söylemedikçe her gün uygulamanızda sakınca yok. Sonucu ise 3-4 hafta içinde görmeye başlayacak ve çatlakların hızlıca iyileştiğini, silikleştiğini fark edeceksiniz.