Beyaz çay nasıl yapılır?

Asya çiçeklerinden oluşan beyaz çayın faydaları zayıflama ile başlar. Peki beyaz çay nasıl yapılır? Beyaz çay kullananlardan özel kür tarifi...

325

Beyaz çay kullananlar bedenlerindeki değişimle mucizeye tanıklık ediyor. Zayıflama ve çay dendiğinde akla hep yeşil çay geliyor ancak son dönemlerde sağlığa olan faydaları saymakla bitmeyen yeni bir çay türü var. Beyaz çay. Asya çiçeklerinin en belirgin türlerinden olan beyaz çay, vücuttaki yağları eritmede önemli bir yardımcıdır.

Beyaz çayın faydaları

Beyaz çay, vücuttaki yağın azalmasını sağlamakla birlikte, yağ hücrelerinin oluşumunu da önler. Antioksidan özelliği sayesinde metabolizmayı çalıştırır ve doğal olarak kilo vermeye yardımcı olur. Aynı zamanda tokluk hissi verir ve vücudun lif emilimine katkıda bulunur.

Beyaz çay, muhteşem özellikleriyle zayıflamaya yardımcı olabilir. Aşağıda beyaz çayın faydalarını ve zayıflamaya etkilerini listeledik:

Beyaz çay, içeriğinde kateşin ve kafein maddeleriyle kilo vermeye, kilo korumaya yardımcı olur ve yağ yakımını hızlandırır.

Zengin kateşin içeriğiyle kanser oluşumunda en önemli etmenlerden olan serbest radikalleri azaltarak vücuda doğal koruma sağlar.

Cildi güzelleştirir. Yaşlanma, kırışıklık ve sarkmalara karşı olumlu rol oynar ve sıkı ve esnek cilt oluşumunu destekler.

Dişleri daha güçlü yapan az miktarda florid ve diğer besin elementleri içerir, kötü ağız kokusuna sebep olan bakterileri öldürür.

Damarları genişleten etkisiyle beyaz çay iyi kolesterolü yükseltip, kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olarak damar sertleşmesi ve tıkanıklığının önlenmesine katkı sağlar.

Beyaz çay beyaz çay nasıl yapılır?

Beyaz çay yaparken ideal ölçü bir büyük su bardağı suya bir çay kaşığı eklemektir. 2 dakika kaynar suyun içinde çayı demlemeniz yeterlidir. Günde 3 bardak içebilirsiniz. Ancak, beyaz çayı kesinlikle kaynatmamalısınız. Sadece demlemelisiniz.

Beyaz çay nereden alınır?

Beyaz çay ve benzeri bitki çaylarını aktardan, marketlerden alabilirsiniz.

Beyaz çay ile zayıflama kürü tarifi

Söz verdiğimiz gibi beyaz çay ile zayıflama kürü tarifini sizlerle paylaşıyoruz. İstediğiniz kiloya inene kadar her gün bu kürü yapmalısınız. Gerekli malzemeleri aktardan veya marketlerin baharat reyonlarından alabilirsiniz.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı beyaz çay
1 adet çubuk tarçın
1 adet mevsim meyvesi (Limon, şeftali, elma gibi)
1 sıcak su (çayı demlemek için)
1 litre sıcak su

Yapılışı

Öncelikle beyaz çayı, kuralına uygun olarak demlememiz gerekiyor.
1 bardak sıcak suyun içine 1 tatlı kaşığı yeşil çay ilave edip 10 dakika bekletin.
Çayı süzüp suyunu sürahiye alın ve üzerine ayrıca 1 litre sıcak su ekleyin.
Meyveyi iyice yıkayıp dilimledikten sonra tarçınla birlikte sürahiye ekleyin.
En az 2 saat beklettikten sonra içmeye başlayabilirsiniz. Meyve ve tarçın çayın içinde kalabilir.

Beyaz çay nasıl tüketilir?

İlk olarak sabah aç karna büyük bir bardak çayı yudum yudum için. Gün boyunca saat başı bir bardak olmak üzere tüm çayı bardak bardak içerek bitirin. Her gün yenisini yapın.

Not: Beyaz çay tüketirken dikkat edilmesi gereken bir husus var. O da yüksek oranda kafein içermesi. Bu nedenle çayın gece tüketilmemesini tavsiye ediyoruz.