Bitmek üzere olan evlilik nasıl kurtarılır? 10 adım…

Evliliği kurtarmak için güzel sözlere ihtiyacınız olduğu kadar monotonluğa da çözüm bulmalısınız. Peki evliliği monotonluktan kurtarmanın yolları nelerdir? Evliliği kurtarmanın yolları nelerdir?

594

Geçen zaman, monoton ilişki çiftleri birbirinden uzaklaştırıyor. Sürekli tekrar eden sorunlar, çözüme ulaşmadığı zaman evliliği de son noktaya getiriyor.

Evliliği kurtarmanın yolları nelerdir?

1. Eksikliklerini, Kusurlarını Kişisel Algılamayın.

Evliliğiniz İçin Hayat Kurtaran 10 Önemli İpucu
Yaptığı veya yapmadığı şeylerin hepsini kendinize yönelik bir tutum olarak görmeyin. Çoraplarını çıkardığı yerde bırakıyor mu? Çöpleri atmıyor mu? Klozetin kapağını kaldırmıyor mu? Bunları size karşı yapılan hareketler olarak görmeyin. Her şeyi kişisel algılamak hem sizi hem ilişkinizi yıpratacaktır.

2. Küçük Şeyleri Büyüterek Birbirinizi Yaralamaktan Vazgeçin

Evliliğiniz İçin Hayat Kurtaran 10 Önemli İpucu
Sizin için küçük, önemsiz gibi görünen şeyler onu yaralayabilir, bundan uzak durun. Mesela annesi hakkında konuşmak, sizce komik olduğunu düşündüğünüz espriler yapmak önemsiz gibi görünebilir, ancak bunların onu üzebileceğini unutmayın.

3. Özür Dilemeyi Gurur Meselesi Haline Getirmeyin

Evliliğiniz İçin Hayat Kurtaran 10 Önemli İpucu
Her zaman haklı olamazsınız, haksız olduğunuz durumlarda bunu kabul edip özür dilemek bir erdemdir. Bir özrün gücünü asla küçümsemeyin ve özür dilemeyi asla bir gurur meselesi haline getirmeyin.

4. Ona Değer Verdiğinizi Göstermekten Çekinmeyin

Evliliğiniz İçin Hayat Kurtaran 10 Önemli İpucu
Korkmayın şımarmaz, küçük sürprizlerle, bir sözünüzle onun hayatınızda ne kadar önemli bir yer tuttuğunu ona hissettirin. Bir iltifatın, küçük bir tatlı sözün ne kadar büyük bir etkisi olduğunu görünce şaşıracaksınız.

5. Ama Abartmayın

Yani her şeyini öven, onu göklere çıkaran, kusurlarını örten biri de olmayın asla. Her şeyin fazlası zarar biliyorsunuz.

6. Farklı Olduğunuz Noktaları Halının Altına Süpürmeyin

Evliliğiniz İçin Hayat Kurtaran 10 Önemli İpucu
Aranızdaki derin görüş ayrılıklarının, farklı düşüncelerinizin üzerini asla örtmeyin. Bir konuyu sonuca bağlamadan kendiliğinden düzelir diye görmezden gelmeyin. Bu konular günün birinde mutlaka daha şiddetli şekilde karşınıza çıkacak bunu sakın unutmayın.

7. Hayallerinizin Peşinden Koşmak İstiyorsanız Birbirinize Destek Olun

Evliliğiniz İçin Hayat Kurtaran 10 Önemli İpucu
Belki size çok saçma geliyor, ulaşılmaz, yapılamaz buluyorsunuz, ancak birbirinizin hayallerini baltalamaktan vazgeçin. Bırakın hayalinin ulaşılmaz olduğunu kendisi deneyerek görsün.

8. Kendinizi İhmal Etmeyin

Evliliğiniz İçin Hayat Kurtaran 10 Önemli İpucu
Siz bu ilişkiyle var olmadınız, siz bu ilişkinin figüranı değilsiniz. Ne olursa olsun asla kendinizi ihmal etmeyin, kendi duygu ve düşüncelerini asla ikinci plana atmayın. Sizin yıpranmanız demek ilişkinizin yıpranması demek bunu sakın unutmayın.

9. Onu Mutluluğunuzun Anahtarı Olarak Görmeyin

Onu Mutluluğunuzun Anahtarı Olarak Görmeyin
Mutlu olmanızın tek anahtarı var o da sizsiniz, asla mutlu olmak için başkasına ihtiyacınız olduğunu düşünmeyin. Kendi kendinize yetebileceğinizin farkına varın ve bağımlı bir mutluluk oyunu oynamaktan vazgeçin.

10. Onun Sizi Sevmesi Size Verilmiş Bir Hediye Değil

Onu Mutluluğunuzun Anahtarı Olarak Görmeyin
Sizi seviyor olmasını size verilmiş bir ödül olarak görmeyin. İlişkiniz ne kadar sağlıklı, mutlu ve güvenli olursa olsun bu ikinizin başarısı, onun sizi sevdiği kadar siz de onu seviyorsunuz. Sevgi asla birine verilen ödül değildir, sevgi bir sonuçtur.