Edgy hakkında her şey: Nedir, nasıl kombinlenir ve dahası…

Edgy giyim tarzını tercih eden kadınları fark etmemeniz mümkün değil. İşte Edgy tarzı hakkında merak edilenler...

415

Edgy tarzı kadınlarda kıyafetten makyaja hatta saça kadar etkisini gösterir. Daha keskin, koyu renkleri tercih eden bu tip giyim tarzında deri ve fermuar detayları sık sık görülür…

Edgy nedir?

Asi ve çılgın bir giyim tarzı olarak bilinen edgy, kelime anlamıyle ‘’aksi, huysuz’’ anlamına gelmektedir. Dikkat çekmeyi seven moda severlerin tercih etmiş olduğu edgy tarzı kışkırtıcı bir tarz olarak bilinmektedir. Kombinlemesi basit olan parçalarla değişik edgy stilleri oluşturmak için fazla uğraşa gerek duyulmaz.

Edgy tarzı, preppy ve grunge giyim tarzlarına benzetilen ama daha sakin ve sade hali olan stil bütünüdür. Lise ve üniversite dönemlerinde çokça tercih edilen bu tarzı sizler için araştırdık.
Dar giysiler, dar jeanler, tayt ve kısa siyah elbise modelleri, deri ceketler, fermuar detayları, botlar ve zımbalı botlar bu stil için olmazsa olmazlardandır. Benzerlik bakımından punk stiline benzetilse de daha sade halidir denilebilir.

 

Kimler Edgy tarzında giyiniyor?

Genel olarak lise ve üniversite çağındaki kızlar tarafından tecih edilen bir tarz olmasıyla birlikte rahatlık, salaşlık ve özgürlük hissi veren giyim stilidir. Edgy tarzı oluşturmak isteyenler için salaşlık önemli bir detaydır. Edgy tarzında dar kesimler tercih edilirken salaş kıyafetlerle de edgy tarzına bürünülebiliniyor.

Ekose ve denim gömlekler, kot etek, şortlar ve koyu renk deri montlar bu stilin anahtar parçalarıdır.

Edgy tarzı kadınlar huysuz mudur?

İçeriğinde fazla renk bulundurmayan ve türkçe karşılığı ”huysuz” olarak geçen edgy tarzı, çoğu kişi tarafından da ”huysuz, asi tarz” olarak ta bilinmektedir. Huysuz, tedirgin, asi, alıngan ve gergin anlamlarını taşıyan .edgy tarzını tercih eden kadınlarda bu tür durumlar gözlemlenebiliyor. Yani kıyafetler yaşamımıza da yansıyabiliyor.