Evde hızlı saç uzatma yöntemleri…

Hızlı saç uzatmak için evde yapabileceğiniz bazı pratik uygulamalar var. Saçlarınızda bu adımları uygulayınca nasıl hızla uzadıklarını göreceksiniz. İşte evde hızlı saç uzatma yöntemleri...

184

Öncelikle hızlı bir şekilde saç uzatmak için mucize beklemeyin, ancak size vereceğimiz bu önerilerle saçınızın sağlıklı uzamasına destek olabilirsiniz.

HIZLI SAÇ UZATMA FORMÜLLERİ

  • Saçlarınız hızlı uzasın istiyorsanız protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Sağlığınız vücudunuzdaki her şeye etki ettiği gibi saçlarınızın uzamasına da etki edecektir. Et, süt, yumurta gibi besinler sofralarınızdan eksik olmamalı.
  • Duştayken ıslak saçlarınıza saç kökünden başlayarak öne doğru masaj yapmalısınız. Hem günün stresinden arınacaksınız hem de saç köklerinizdeki kan akışı hızlanacak.
  • Banyo yaptığınız su çok sıcak ise bundan vazgeçmelisiniz. Çok sıcak su saçlara zarar verir, saçın çabuk uzaması ve zarar görmemesi için ılık suyla yıkamanız gerekmektedir. Çok sıcak suyla saç yıkamak saç köklerinizi olumsuz olarak uyarır ve saçlarınızın uzama hızı oldukça düşer. Ancak ılık su olumlu olarak uyarır ve saçlarınız çok daha hızlı uzar.

SÖNÜK SAÇLARA DOĞAL ÇÖZÜM

  • Saçınızda kırık varsa tüm bunları yapmadan evvel kırıklarınızı aldırmalısınız. Kırık dolu olan bir saç çok geç uzar ve uçlardan sürekli kırılma ve kopma mevcut olduğu için istenilen uzunluk elde edilemez. Kırıkları doğal yollarla geçirmenin yolu ne yazık ki yoktur. Tek çareniz saçlarınızı kestirmektir. Saçlarınızı kestirdikten sonra tüm bu işlemleri yaparak harika saçlara sahip olabilir ve daha mutlu günler geçirebilirsiniz.
  • Saçınızı düzleştirmekten, maşa yapmaktan ve fön çekmekten uzak tutmalısınız. Isı veren bu aletler saçınızı oldukça yıpratır ve saçınızın uzamasını yavaşlatır, halihazırda bulunan saçlarınızı inceltir ve ısı yüzünden saçlar yanabilir. Ayrıca jöle, sprey gibi kimyasal ürünleri de saç diplerinizden uzak tutmalısınız. Bu ürünler saç köklerinizi tıkar ve saçlarınızın uzamasına imkan tanımaz.
  • Bitkisel yağlar yoluyla saçlarınızı besleyebilir, uzamasını sağlayabilirsiniz. Argan yağı bu yağların başında gelir ve son derece etkilidir. Aldığınız sonuç beslenmiş ve uzamış saçlar olacaktır. saç uzunluğunu elde edinceye dek yağ kullanımını sürdürebilirsiniz.
  • Son olarak, yastık kılıfınızı değiştirmelisiniz. Uzmanlar pamuk yastık kılıflarının daha fazla sürtünme yarattığını bu nedenle daha çok saçları döktüğünü ve karıştırdığını belirtiyor. Saten kumaştan bir yastık kılıfı tercih edebilirsiniz.

ELEKTRİKLENEN SAÇ NASIL DÜZELİR? TIKLAYIN, ÖĞRENİN…