Evde tüy dökücü krem nasıl yapılır? Bitkisel tüy dökme…

İstenmeyen tüyler kadınlar kadar erkekleri de rahatsız ediyor. Hazır tüy dökücü kremlerden fayda görmediyseniz evde tüy dökücü krem yapabilirsiz. İşte tüyleri kökten yok eden bitkiler

1108

Acılı tüy alma yöntemleri ya da tüy köklerini güçlendiren tüy dökücü kremler günlük yaşantınızı olumsuz yönde etkiliyorsa bitkisel tüy dökme formülünü kullanmalısınız.

Kadınlar genel olarak ağda sonrasında veya lazer epilasyon sonrasında tüylerinin çabuk çıktığından yakınırlar. Doğal tüy dökme yöntemleri ile istenmeyen tüylerin daha geç çıkmasını sağlamak mümkün. Aşağıda sizlere vereceğimiz yöntemler ile hem paranız cebinizde kalacak, hem de tamamen doğal bitkisel yöntemler ile tüylerinizin geç çıkmasını sağlayacaksınız. İşte dogal tüy dökücü…

Tüy azaltan siyah krem ve soğan tarifi 

Malzemeler

Soğan ( 1 adet )
Sarımsak ( 1 diş )
Siyah merhem ( orta karar )
Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak ocakta soğanı közleyin. Daha sonra bir havan içerisine alın. İçerisine sarımsağı da ekleyip iyicene dövün. Üstüne siyah merhemi ilave edin ve karışımı bir kaseye aktarın. Buradan da tüy alınan yerlere uygulayabilirsiniz. Tüylerinizin ne kadar geç çıkacağını göreceksiniz.

Tüy döken mısırlı krem tarifi

Malzemeler

Yumurta akı ( 1 adet )
Mısır unu ( 1 yemek kaşığı )
Toz şeker ( 1 yemek kaşığı )
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kase içerisine yukarıdaki malzemeleri katın ve iyicene karıştırın. Tüyleri alınan bölgeye yedirerek ve masaj yaparak uygulayın. Uyguladıktan sonra karışımın kurumasını bekleyin ve kuruyan karışımı ılık su ile temizleyin. Haftanın 3 veya 4 günü uygulayabileceğiniz bu karışım sayesinde hızlı çıkan tüylerinizi kontrol altına almış olacaksınız.

Tüy döken soğan ve zerdeçal tarifi

Malzemeler

Soğanın zarı ( 2-3 adet soğandan soyabilirsiniz. )
Fesleğen ( 10-15 adet )
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Soğan zarlarını ve fesleğenleri bir havanda macun kıvamına gelene kadar dövün. Daha sonra tüylerin alındığı bölgeye sürün. Yaklaşık 30 dakika kadar sürdüğünüz bölgede bekletin ve ılık su ile güzelce temizleyin. Haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Tüylerin daha geç çıktığını göreceksiniz.

Tüy dökücü tuz ve limon tarifi

Malzemeler

Limon ( 1 adet )
Tuz ( yarım tatlı kaşığı )
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Cam bir kase içerisine limon suyunu sıkın ve tuzu da ilave edip güzelce karıştırın. Tüylerinizi aldığınız bölgeye karışımı masaj yaparak uygulayın. Eğer cildinizde bir yanma olursa hemen ılık su ile temizleyin. Bazı hassas ciltlerde yanma yapabiliyor. Eğer cildinizde bir yanma hissetmezseniz 10 dakika kadar bekletin ve ardından ılık su ile temizleyin.

Tüy döken yulaf ezmesi ve muz tarifi
Malzemeler

Yulaf Ezmesi ( 1 tatlı kaşığı )
Muz ( 1 adet )
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Muzu bir tabakta çatalın tersi ile ezin. Daha sonra üzerine yulaf ezmesini ekleyin ve karışımı güzelce harmanlayın. Alınmış tüylerin olduğu bölgeye uygulayın ve 15 dakika kadar cildinizde bekletin. Daha sonra cildinizi yıkayın. Haftada 2 gün uygulayabilirsiniz.

Tüy dökücü çay tarifi

Malzemeler

Su ( 1 su bardağı )
Aslan pençesi ( 1 tutam )
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Suyu ocakta ısıtın ve içerisine bir tutam aslan pençesini ilave edin. Yaklaşık olarak 5-10 dakika kadar demledikten sonra günde 1 bardak tüketebilirsiniz. Tüylerinizi daha geç çıkartacak olan bu mükemmel karışım olur da sizi rahatsız ederse içmeyi kesin. Çünkü bazı bünyeler aslan pençesini kaldırmayabiliyor.

Tüy dökücü bahçe nanesi çayı tarifi

Malzemeler

Su ( 1 su bardağı )
Bahçe nanesi ( 1 tutam )
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir su bardağı suyu kaynatın ve içerisine bir tutam bahçe nanesini ekleyerek 10 – 15 dakika demlenmesini bekleyin. Karışım ılık halde iken nane çayını için. Günde 2 defa sabah ve akşam tüketebilirsiniz. Haftanın 5 günü tüketebilirsiniz.

Bahçe nanesinin en iyi özelliklerinden bir tanesi de erkeklerde bulunan testeron hormonunun seviyesini düşürür. Böylece tüy ve kılların uzaması kesilir. Kılların ve tüylerin daha seyrek ve az çıkmasına yardımcı olduğu denenmiş ve onaylanmıştır.