Evlilik testi: Hayatınızdaki doğru kişi mi?

Mutlu evlilik için verilen çaba eziyete dönüşüyorsa kendinize sorun; "doğru kişi ile mi evliyim?" Evlilik sorunlarınızı aşmanıza yardımcı olacak evlilik testimiz...

209

Aşkın büyüsüyle hayatınızı biriyle birleştirmek istemeniz çok doğal. Ancak geleceği de düşünmelisiniz ki peri masalınız korku filmine dönüşmesin

Genç yaşta yapılan evliliklerin çoğu kör gözlerle yapılır. Acımasız bir ifade olduğunu düşünebilirsiniz ama bir insanla hayat geçirmek için onun yanında heyecanlı hissetmeniz ya da varlığınızı unutmanız yeterli bir sebep değildir. Diyelim ki çok seviyorsunuz ve evlenmek istiyorsunuz kendinize şunu sorun; Gerçekte ben kimim? Gerçekte o kim? Yani evdeki hallerinizi ne kadar biliyorsunuz? Bu size birçok farklı konuda fikir verecektir. Mesela ne tür filmlerden hoşlanırsınız?İşten döndüğünüzde ne yaparsınız? Bu basit soru evlilikte başınıza gelebilecek bir çok sorunun temelini oluşturur.

Evlilik uzun soluklu birinden keyif almayı gerektirir. Bu da zevklerin uyuşması gerektiğini bize hatırlatıyor. Kişisel hobileriniz, vakit geçirme yöntemleriniz benzerse işiniz daha kolay olacaktır. Ancak farklı ise ileride birbirini hiç dinlemeyen bir çift olabilirsiniz.

Heyecan mı? Bağlılık mı? Sevgi mi?

Evlilik için birçok farklı duygudan bir tutam olmalı. Ancak en değerlisi sevgi ve saygıdır. Size saygı duyuyor mu? Ya da siz ne kadar saygılısınız? Bugün aldığınız kararlar yarınınızı etkileyeceği için önce ölçmeniz gereken birkaç özellik var.

SEVGİNİN BİTTİĞİNİ NASIL ANLARSINIZ?

Paylaşmak

Sıkıntı ya da mutluluk paylaşmak aslında işin özü konuşabilmek. Günün nasıl geçti? sorusuna bazen uzun uzun cevap verebilmek. İşte bunlar bir evliliği uzun vadeli yapan etkenlerdir. Birbiriyle konuşmayan dertlerini ya da mutluluklarını başkalarıyla paylaşan eşler zamanla birbirlerinden koparlar. Bu nedenle ipuçlarınızı sevgiliyken toplayabilir. Ne kadar paylaşımda bulduğunuzu kendinize sorabilirsiniz.

Okurken bir an bile tereddüt etmediyseniz evlilik için doğru insanı bulmuşsunuz demektir. Mutluluklar

9 ADIMDA AŞKINIZI ALEVLENDİRİN!