Gelin makyajı nasıl olmalı? 2018 gelin makyajı önerileri…

Hayali kurduğunuz düğün için her şey hazırsa şimdi makyajınıza karar verebililirsiniz. Çünkü düğünün nerede olacağı makyajınız için önemli bir etkendir.

492

Gelin makyajı için hala kararsız olanlara özel makyaj önerilerini derledik. Göz kamaştıran bir görünüm için kullandığınız makyaj malzemeleri kadar yüzünüze yansıyacak ışık da önemli. Peki hangi düğüne hangi makyaj yapılmalı?

GELİN MAKYAJI NASIL OLMALI? 2018 ÖNERİLERİ…

Parti

Eğer eğlenceli ve renkli kişiliğinizi düğüne yansıtıp, parti tadında bir düğün yapmak istiyorsanız parti konsepti tam size göre. Ten makyajınızda ışıltılı ürünler kullanıp, göz renginizle kontrast yaratacak renklerde farlar kullanıp (örneğin yeşil ise morlar ve kızıl kahveler…) uygun renklerde bir ruj ile makyajı tamamlayabilirsiniz.

Uzun, oval, zayıf yüz şekillerine göre makyaj teknikleri

Vintage

Bedeniniz 2000’li yıllara aitken ruhunuz hala eskilerde takılı kaldıysa şayet vintage bir düğün size çok yakışacaktır. Vintage gelinler ten makyajlarında mat bir görüntü kullanmalıdır. Mat deyince öyle hemen doğallıktan uzaklaşacağım diye korkmayın, kaliteli matlaştırıcı etkisi olan bir fondöten hem doğal hem de mat bir görünüm sağlamanızı kolaylaştırır. Yalnız bu görünüme ulaşmak isteyen kuru ciltli gelinleri makyajlarının altına çok çok iyi bir nemlendirici kullanmaları gerektiği konusunda uyarmalıyız. Göz makyajında dramatik bir eyeliner ve uzun uzun takma kirpikler kullanıp güzel bir kırmızı ruj ile vintage görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

 Deniz kenarı

Dalga sesleriyle süslenmiş bir düğün hayal eden, dileklerini denize atıp gerçekleşmesini bekleyen gelinler için deniz kenarı konsepti biçilmiş kaftan. Kumun üzerinde uçuş uçuş bir gelinliği çıplak ayakla taşımak kadar rahat bir düğün olacak bu konsepti seçenlerin düğünü. O nedenle mümkün olduğunca hafif ve fresh bir makyaj olmalı. Ten ürününüz çok doğal durmalı bu nedenle saten bitişli bir fondöten tercih ederseniz o doğal görünüme ulaşmanız çok da zor olmaz. Bunun yanında çok hafif bir göz makyajı mavi tonlarında bir far ve doğal dudak renginde mümkünse mat olmayan bir nude ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

 Kır düğünü

Ağaçların içinde, çimenlerin üstünde toprakla temas halinde olan gelinlerin açık hava düğünü sevenlerin vazgeçilmez konsepti kır düğünleri. Kır düğünleri için cilt tipinize uygun bir fondöten, toprak tonlarında gözler ve göz makyajının yoğunluğuna göre nude veya koyu rujlardan yararlanabilirsiniz.

Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır?