Güçlü kadın nasıl olmalı?

Hayatın savurduğu sorunlarla baş ederken kendini unutan kadınlar yeniden doğma vaktiniz geldi de geçiyor.Peki kendine güvenen kadın nasıl davranır? İşte size güçlü ve kendine güvenen kadın olmanın püf noktaları...

520

Bir insan değişmez sanıyorsanız orada durun. Yaş ilerledikçe ve sürekli değişim gösteren yaşanmışlıklar hatta hayatımıza giren yeni bir dost ya da düşman bizi değiştirebilir. Burada önemli olan güçlü kadın kalabilmek. İnsanın kendi sert yapısını kucaklaması bazen lafta daha kolay oluyor. İşte bu yüzden, hepimizin cüretkar, cesur ve tabii ki güzellik dolu ve hep olmak istediğimiz bir kadına dönüşmemize yardım edebilmek için Jones, yeni kitabının sayfalarında açıkladığı 8 tavsiyeyi bizlerle paylaştı.

KENDİNE GÜVENEN KADIN NASIL DAVRANIR?

1)Tutkulu ol

Öncelikle otur ve kendine sor: ‘Ben ne istiyorum? Beni ne mutlu eder?’ Ancak aramaya devam edersen seni neyin mutlu edeceğini yani tutkularını öğrenebilirsin. Jones: “ Kendini ortaya at ve seni en çok korkutan şeyleri yap” dedi.

2)Öncelik kendinde olsun

Spor, masaj, kızlar gecesi gibi sevdiğin şeyleri sırf senin için önemli olan birine ayak uydurmak için yapmamayı seçersen bu ikiniz için de kötü sonuçlanır. Jones:” Özverili olmaya başladığın zaman içgüdülerin otomatik olarak karşındaki kişileri ilk sıraya koyar, kendini ise geri plana atarsın. Kim olduğunu ve neye ihtiyacın olduğunu asla anlayamazsın” dedi. Öncelik sensin.

3)Kararlı ol

Yapacağın iş başvurusunu hala tamamlamadın mı? Bitir! Jones: ”Tembellik bizim içimizde saklı olan potansiyelimize ulaşmamızı engelliyor” sözleriyle açıklıyor. İş ahlakını kontrol altında tut ve bahane üretmeyi bırak.

4)Popüler olma

Hamburger yemeye gidildiğinde salata siparişi veren kişi olmak iyi değildir (ya da tam tersi). Bu çok daha büyük şeyler için de geçerlidir. Jones: “Karşıt görüşlüler hakkında endişelenmeyi bırak ve çevrene seni ve fikirlerini destekleyen insanlar al” dedi.

5) Cesur ol

Büyük düşün, hedeflerine ulaşmak için kendine meydan oku. Jones: “Birçok önemli şey başaran, gören, yaşayan insanlar korkusuz oldukları için değil, korkularına rağmen bunu başarmışlardır.”

6) Dayanıklı ol

Ayrılık? İş yerinde sorunlar? “Aslında tam olarak her şey ters gittiğinde bizim de olayların gidişine göre kendimizi duruma adapte etme/evrilme şansımız olur” diyor Jones ve devam ediyor:” Yaşam bu engellere karşı dik durmandır. Hayat seni bazen sıkılmış yumruklar, gözyaşı ve küfürlerle karşılaştırır.” Bunun için su geçirmez bir maskara al ve yoluna devam et.

7) Kendini ön plana çıkar

Jones mezun olduğu zaman geri dönüş için bir beklentisi olmasa da eğlence sektöründen 20 kadın yöneticiyi aradığını söyledi. “İşe bak ki, sadece bir iki tanesi değil bütün kadınlar geri dönüş yaptı ” dedi. Bir hafta içerisinde Hollywood’un en güçlü ve etkileyici kadınlarından bazılarıyla 20 farklı röportaj yaptı. Çıkaracağın ders ne peki? Akıl hocanı ararken cesur ol ve onun bilgisinden yaralanmak istediğini açıkça belli et.

8) Faydalı ol

Doğru eşi bulmak, harika çocuklar, hayal ettiğin iş ve mükemmel vücuda sahip olmaktan daha önemli şeyler var. Yardım kampanyalarına katılın, gönüllü olarak yarar sağlayın. Çünkü kalbimizi başkalarına açtığımız zaman gerçek sevinç ve bütünlüğü tadacağız.