Saça limonla şekil vermek kepeğe iyi gelir mi? Kepek nasıl yok edilir?

Saça limon sürmek kepek oluşumu ile ilgili olumlu yönde bir etkiye sahiptir. Ayrıca limon suyu saçı uzatır mı? Limon saç dökülmesini önler mi? Kepek nasıl yok edilir? sorularının yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz...

661

Limon saçı beyazlatır mı? sorusu birçok kişinin aklını kötü yönde karıştırsa da limon saçlarda mucizevi etkilere sahiptir. İşte limonun saça faydaları…

Saç derisine uygulanan limon seç derisinde oluşan konak ve saç derisi problemlerini gidermeye yardımcı olmaktadır.

Saç derisine uygulanan limon, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olarak, saç derisine oksijen gitmesine yardımcı olur. Böylelikle saç dökülmesini önleyerek, saçlarınızın gürleşmesine yardımcı olur.

Saçınızın yağlanmasından şikayetçiyseniz…

Limon suyunun bakterileri ve mikropları öldürücü etkisi vardır. Şampuanlar ile karıştırılarak kullanılabilir.

Aynı zamanda saçlarda yağ dengesini korumaya yardımcı olan limon suyu saç sağlığını korurken yağ bezlerinin fazla yağ üretmesini engeller.

Kepek nasıl yok ediir?

Limon suyu kepek sorunu için de kullanılabilir. Doğrudan saç derisi üzerine uygulanabilir. Ancak limon suyunun biraz su ile seyreltilerek kullanılması önerilir.

Saç kökleri daha güçlenir ve saçların uzama hızı artar. Bu işlem haftada birkaç kez saçların daha parlak ve canlı olmasına yardımcı olmak için kullanılabilir.

Kepek için bitkisel çözüm

Limon saç derisinde oluşan yanma ve kaşıntı hissini kısa süre içerisinde geçirmeye yardımcı olur. Uygulama sırasında çok fazla baskı uygulanmamalıdır.

Dairesel hareketler ile saçlara masaj yaparak maske olarak da kullanılabilir. Bir süre saçlarda bekletildikten sonra şampuan ile yıkanır. Bitkisel ve hafif bir şampuan kullanılması önerilir.