Hangi elbiseye hangi saç gider?

Kıyafete göre saç modelleri aramasına başladıysanız haberimizden tek omuz elbiseye uygun saç modelleri ya da önü kapalı elbiseye saç modellerini bulabilirsiniz.

1472

Nasıl elbise nasıl saç modeli tercih edilir merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü her saça her model uygun değildir.İşte size rehberlik edecek stil önerileri…

Straplez Gece Elbiseleri:

Straplezler gece elbisesi modellerinin en klasiklerindendir. Boynu ve omuzları ortaya çıkaran bu elbiseler, saç modeli konusunda oldukça bol seçeneğe izin verir. Saçlarınızı açık bırakarak ister dalgalı, ister kıvırcık, isterseniz dümdüz kullanabilirsiniz. Zarafetinizi boynunuz ve omuzlarınız ortaya çıkarırken, dağınık, açık saçlarınız havanıza hava katacaktır.

Tek Omzu Açık Elbise:

Tek omzu açık elbiseler bu sezon karşımıza belli belirsiz kol dekolteleri şeklinde çıkıyor. Her şey bir yana bu model tam bir klasik. Bu nedenle tek omuzlu bir elbiseye kalbinizi kaptırmanız çok olası. Eğer öyle de oldu diyorsanız saçlarınızı yana topladığınız, büyük bukleli modelleri tercih edebilirsiniz. Yönünü ister kapalı kolun tarafına doğru ister açık kola doğru seçin, hiç fark etmez, her hâlükârda etkileyici bir görüntü elde edersiniz.

Dar veya yüksek yakalı elbiseler sık tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Eğer siz de bu şekilde boyun bölgesi kapalı bir elbise tercih ettiyseniz saçlarınızı toplamak en doğru karar olacaktır. Dilerseniz saçınızın tepeden toplandığı modelleri, dilerseniz tam tepede topuz yaptığınız zarif seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde elbisenizin de detaylarını kapatmamış olur, daha ferah bir görüntüye ulaşırsınız.

V Yaka Elbiseler:

V yakalı elbiseler tüm dikkati boyun bölgenize çeken elbiselerdir. Bu nedenle dikkat çekmek istediğiniz bu bölgeyi daha da belirginleştirmek için saçlarınızın önünü arkaya doğru alacağınız modelleri tercih edebilirsiniz. Bu da demek oluyor ki yarım topuzları, yine saçın yarım toplandığı örgü modellerden birini deneyebilirsiniz. Böylece hem açık saçın havasını yakalar hem de dekoltenizin hakkını verirsiniz.

Sırt Dekolteli Elbiseler:

Sırt dekolteli modellerde çok düşünmeye gerek yoktur. Dekoltenizi o bölgeye dikkat çekmek için tercih ettiğinizden tüm cömertliğinizle de sergilemelisiniz. Bu nedenle saçlarınızı toplayacağınız modelleri seçin. Bırakın herkes güzel sırtınızı görsün.