Hızlı ödem atıcı besinler listesi…

Vücutta oluşan ödem sebebiyle şişlik ve kilo artışı gözlenir. Hızlı ödem atıcı besinlerden faydalanarak ödem sorunuzu çözebilirsiniz. İşte ödem attıran besinler

255

Ödem sorunu yaşıyorsanız ve kilo vermek için uğraşıyor, diyet yapıyor hatta elinizden geldiğince hareket ediyorsanız ve sonuç yine de başarısızsa sorunu başka yerde aramalısınız.

Daha ince görünmeyi istemeyen neredeyse yok. Kilo vermek için binlerce yöntem, farklı farklı diyetler ve egzersiz programları var. İlk yapmanız gereken kendinize uygun olanı seçmek. Buna rağmen kilo veremiyorsanız. Sorun beslenmenizde değildir. Kilo verirken en çok dikkat etmeniz gerekenlerden biri devücudunuzdaki ödemdir. Vücudunuz su topluyorsa, hata yapıyor olabilirsiniz. Eğer sağlık sorununuz yoksa maydanoz gibi bitkilerle ögünlerinizi zenginleştirmelisiniz. Böylece sağlıklı kilo verirken şişkinliklerinizden de kurtulabilirsiniz.

ÖDEM ATICI YİYECEKLER

Sizin için hazırladığımız listeden sevdiklerinizi seçin;

MUZ

Muz, içerdiği potasyum ile vücuttaki ödemleri yok etmeye kararlı bir dostumuz. Aynı zamanda vücudun ihtiyacı olan doğal şekerin alınmasını da sağlıyor. Muzun gizli gücü ise, vücudumuzun güzel kokmasına yardımcı olması.

Karahindiba çayı ile ödeme veda edin

NAR

Taze nardan sıkılmış nar suyu, ödem attırıcı etkiye sahip. Fakat şeker hastalarının nar suyunu hangi oranda tüketmesi gerektiğini doktoruna danışarak öğrenmesi gerekiyor.

ANANAS

Doğal detoks olarak da adlandırabileceğimiz ananası market raflarında her mevsim bulabilmek mümkün. Ananası parçalara bölerek meyve suyu şeklinde de içebilirsiniz.

YEŞİL ÇAY

Bitki çayları içinde yeşil çayın yeri ayrı. Ancak bu harika çayı yüksek oranda tüketmemek gerekiyor. Aksi halde kalp çarpıntısına davetiye çıkabilir.

Yağ yakan besinler ile diyetsiz kilo verin!

MAYDANOZ

Sabahları tüketilen yarım kase maydanoz en etkili besinlerden biri.

SALATALIK

Salatalığın sağlık adına hazırlanan listelerde bulunmadığı şimdiye kadar görülmedi. İçerdiği su miktarıyla günlük su ihtiyacımızı da karşılamaya yardım ediyor; taze olduğunda mideyi rahatlatarak kendini ayrı sevdiriyor.

YOĞURT

Herhangi bir bakkaldan az yağlı yoğurt alabilir, hatta daha da güzeli yoğurdumuzu kendimiz yapabiliriz. Detoks içecekleri ve smoothielerin de vazgeçilmezi yoğurdun prebiyotik etkisi ödemlerden kurtulmaya yardımcı olacaktır.

SU

Bol bol su içmek, ödemlerden ve şişkinliklerden kurtulmanın birinci kuralı. Günlük 1,5 litre ve üzerinde su içmemiz gerekiyor. Ancak art arda tüketilen su vücut için zararlı olabilir. Su içimini güne yaymak en doğrusu.

Günlük ne kadar su içilmeli? İşte su ihtiyacı belirleme tablosu…