Hoşlandığın erkeği etkileme yolları

Erkeklerin hafıza konusunda çok iyi olmadığı bilinir. Ama siz iz bırakmak istiyorsanız buyrun erkekleri etkilemenin püf noktaları...

265

Kadınlar etki bırakmayı her zaman sever. Hele ki hoşlandığı erkek söz konusuysa.  İşte size erkekleri etkilemenin yolları

1.Kendiniz olun!

Uzun süreli bir ilişki yaşamak istiyorsanız, kendiniz olmanız şart. Bir başkası gibi görünerek onu etkilemeye çalışırsanız, hoşlandığınız kişinin sizegerçekten aşık olmayacağını da bilmelisiniz. Üstelik başka biri gibi davranmaya çalışmanız ilişkinize mutluluk yerine mutsuzluk katar. Bu sebeple eğer onu gerçekten etkilemek istiyorsanız, içinizden geldiği gibi davranmalısınız. Zaten sizi olduğunuz gibiSevmeyecek birini etkilemek istemezsiniz.

2.Her anlamda “güzel” görünün!

İlk izlenim için güzel ve bakımlı görünmek gerçekten önemli. Ancak size aşık olacak kişinin yalnızca üzerinizde harika duran elbiseye vurulacağını düşünmeyin. Erkekler en az dış görünüşünüz kadar iç
güzelliğinize de aşık olurlar. Güzel olmayı tamamen makyajlı ya da harika görünen bir saç modelinin birleşimi olduğunu düşünmeyin. Doğal oluşunuz, samimi tavırlarınız ve çabasız güzelliğiniz, harika görünmek için yeter de artar.

3. Gülümseyin ve pozitif olun!

Sıcak bir gülümsemeden daha etkileyici ne olabilir? Erkekler, güzel gülüşlü ve samimi kadınlardan çok
hoşlanırlar. Ayrıca pozitif olmak onların kalbini çalmaya yeter. Gülümsemeniz ve pozitif konuşmalarınıziletişimizi güçlendirirken hoşlandığınızı kişiyi de büyük derecede etkiler. Audrey Hepburn’ün de dediği gibi “mutlu olan kadın en güzel görünen kadındır!”.

4. Gizemli görünün

Hoşlandığınız kişiyle ilk konuşmaya başladığınızda asla konuyu eski ilişkilerinize getirmeyin. Yalnzıca eski sevgili mevzusu değil, hayatınızla ilgili her şeyi de bir anda ona açmayın. Yavaş yavaş ama emin adımlarla ilerlemek ve hoşlandığınız kişinin kafasında sizinle ilgili meraklı sorular bırakmak, onun size birkaç adım daha yaklaşmasına neden olur.

5. Tüm hislerinizi açıkça belli etmeyin!

Evet, ondan deliler gibi hoşlandığınız ve etkilemek için elinizden gelen her şeyi yapacağınız bir gerçek. Ancak onunla konuşmaya başlar başlamaz hislerinizi bir anda anlatmayın. İlginiz olduğunu belli edin ama biraz kendinizi geri çekerek dengeyi de sağlayın.

6. Ortak ilgi alanları bulun!

Onunla konuşurken sıkıntı yaşıyor, konuya nereden gireceğini bilemiyor musunuz? O halde ortak ilgi alanlarınızı keşfedin. Kitaplar ya da filmlerden konuşmak uzun soluklu bir sohbetin başlangıcı olabilir. Üstelik derin bir film muhabbetinin sonunda size “Bu hafta şu filme gidelim mi?” sorusunu bile sorabilir.

7. Olayları akışına bırakın!
Onunla bir an önce ele ele tutuşmak ve tutkulu bir ilişki yaşamak istiyor olsanız da, her şeyi zamana bırakmak en iyisi. Bugüne kadar onu etkilemek için onlarca şey yaptınız. Peki, gerçekten sizin için doğru kişi mi? Bunu anlamak için ilişkinizin şekillenmesini zamana bırakın. Zaten sizden gerçekten etkilendiyseilişkini başlaması için ilk adımı atacaktır. Erkeklerin zorlanmaktan hoşlanmadığını ve bu konularda rahat davranan kadınlarla daha iyi bir ilişki kurduğunu da unutmayın.