Hurma diyeti ile haftada kaç kilo verilir? İşte mucizevi hurma diyeti…

Hurmayı diyet listenize eklemek kilo vermek için yapacağınız en doğru adımlardan biri olur? Peki hurma ile kaç kilo verilebilir? Hurma diyeti nasıl yapılır?

187

Son zamanlarda en çok uygulanan hurma diyeti ile 5 günde 5 kilo vermeniz mümkün. İşte kilo verdiren hurma diyet listesi ve öğünleri!

Hurma zayıflatır mı?

Hurmanın faydaları saymakla bitmediği gibi her geçen zaman süresince daha yeni faydaları da ortaya çıkıyor. Lezzetinin güzel oluşunun yanında ise hurmanın besleyici özelliği de dikkat çekiyor.Hurmanın içerdiği şeker vücudun kan şekerini dengeler.Lifler de bağırsakların çalışmasını sağlamaktadır. Metabolizmanın hızlanmasıyla kısa süre kilo verme süreci başlar. Doğal yollardan zayıflamak için de yemeklerden önce 1-2 tane hurma tüketin.

HURMA KAÇ KALORİDİR?

Hurma İle kaç kilo verilebilir?

Hurma içinde olan  demir ve potasyum mineralleri ile birlikte metabolizmanın hızlandırılması açısından faydalı olduğu gibi lifli bir bitki olması sebebiyle de hurmayı zayıflamak için çok faydalı bir bitki haline getirmektedir. Hurma sindirim sistemini kolaylaştırmaya yardım ediyor. Bu sayede bir hafta içinde 5 kilo ve daha fazlasını vermemize olanak sağlıyor. Birçok ünlü tarafından denenmekte olan hurma diyeti medyanın da ilgisini çekmiştir.
Hurma diyetinin bir diğer özelliği ise kan şekerini dengelemesi açısından faydalı olmasıdır. Saymakla bitmeyen diğer özellikleri arasında ise kansızlık, kabızlık, halsizlik gibi rahatsızlıklara da faydaları dokunmakta olan hurma zayıflamak için ise en etkili yollardan birisi kabul ediliyor.

ZAYIFLATAM MEYVELER LİSTESİ

Hurma diyeti nasıl yapılır?

1- Her gün 21 hurma yiyebilirsiniz.
2- Her gün yağsız 3 kase yoğurt tüketebilirsiniz.
3- Yoğurdun içeriği besleyicilik yönünden yüksektir bu yüzden sağlık sorunu yaratmaz.
4- Hurmanın sizi gün boyunca tok tutacaktır.5- Yoğurt ile hurma birleştiği anda harika bir yağ yakıcı oluşacaktır.
6- Yoğurdu soğuk bir şekilde tüketin. Vücut onu ısıtmak için kalori harcayacaktır. Bu da yağ yakma anlamına geliyor.
7- Diyet boyunca hurma sizi tok tutacak yoğurtta gün boyu almanız gereken besin kaynaklarını size verecektir.Hurma Diyet Listesi

Sabah: 7 hurma ve 1 kase yağsız yoğurt ile güne başlayın.
Öğle: 7 hurma ve 1 kase yoğurt ile açlığınızı yatıştırın.
Akşam: 7 hurma ve 1 kase yağsız yoğurt ile günü bitirin.