İlişkinize renk katacak seks pozisyonları

Kadınların en sevdiği pozisyon hangisidir sorusunun yanıtını kadınlar bile tam olarak bilmiyor. Bu nedenle pozisyonlar ve isimler derlemesi hazırladık. İşte ilişkide kadının zevk almasına yardım eden pozisyonlar.

949

Seks pozisyonları deyince akla ilk gelen değişik türlerin başında lotus pozisyonu geçiyor. Ancak bu pozisyon herkese uygun diye bir şartta yok. Sağlıklı bir ilişki için aynı oranda sağlıklı bir cinsel ilişkinin de varlığı gerekiyor. Bu sebeple yaşadığınız ilişkiyi canlandırmak hem ilişkinizdeki hem de seks hayatınızdaki mutluluğu geri kazanmanız için oldukça önemli ve gerekli şartlardan biri.

Kanca Pozisyonu

Kamasutra pozisyonlarından biri olan kanca, seks sırasında iki tarafın da zevk almasını amaçlıyor. Her iki tarafında esnek olması hareketlerin kolay yapılmasını ve üst düzeyde zevk almayı sağlayacağından, bunun için ayrı bir özen gösterilmesi yerinde olacaktır. Bu pozisyon içinde erkek yana doğru yatıyor. Kadın ise ters taraftan başı erkeğin ayak tarafına gelecek şekilde kıvrılıyor. Kadın sonrasında dizlerini göğsüne kadar büküyor. Erkeğin bacaklarını sandviç yapar gibi kendi bacaklarının arasına alarak birleşmeye hazır hale geliyor. Bundan sonrası ise elbette çiftin senkronizasyonuna kalmış durumda.

Çarpı Pozisyonu

Bu pozisyonda erkek kadına oranla çok daha aktif olmak zorundadır. Kadına düşen en önemli görev ise esneklik. Sırtüstü uzanan kadının ,bir bacağını düz bir şekilde uzatması gerekiyor. Diğer bacağını ise kırarak göğsüne doğru çekmeyi başarması lazım. Erkek bu noktada kadının uzanan bacağı üzerine oturuyor. Ardından kadının bükülü halde duran bacağını göğsüne yaslıyor ve birleşme böylece gerçekleşmiş oluyor.

Fişek Pozisyonu

Bu pozisyonda hem kadın hem de erkeğin esnekliği oldukça önemli. Kadın yatağa doğru uzanıyor ve dizlerini göğsüne kadar çekiyor. Erkek ise kadına yüzü dönük olacak şekilde diz çöküyor. Sonrasında kadın ayaklarını erkeğin göğsüne dayıyor. Erkekte kollarını kadının dizlerine koyuyor. Birleşme bu şekilde sağlanmış oluyor. Kadın erkeği kendine ne denli çok çekerse birleşme de aynı düzeyde derinleşecektir. Erkek ise kadının dizlerini ne kadar aşağı doğru iterse zevk aynı oranda artacaktır.

Süpernova Pozisyonu

Erkek bu pozisyonda başı yatağın altına gelecek şekilde uzanır. Yani bir anlamda kendini yataktan sarkıtmış olur. Kadın, yüzü erkeğe dönük bir şekilde erkeğin üzerine çıkar. Ellerinden destek alan kadın birleşmeyi gerçekleştirir. Bu pozisyonda her şey kadının kontrolünde yaşanır.

Lotus Çiçeği Pozisyonu

Erkek bu pozisyonda bağdaş kurarak oturur. Kadın ayaklarını erkeğin beline dolamak suretiyle yüzü erkeğe dönük bir şekilde kucağına oturur. Erkek elleriyle kadının kalçasından tutarak hareket etmesini sağlar.