Japon maskesi (pirinç maskesi) yapanların sırrı

Japonların pürüzsüz cildinin etkilerinden biri olarak çok fazla pirinç tüketmeleri ve cilt maskelerini bile pirinç ile oluşturmaları gösteriliyor. Peki pirinç maskesi nasıl yapılır?

419

Pürüzsüzlük ciltte istenen ilk özellik. DNA’mız birçok konuda olduğu gibi burada da baş gösterir. Ancak bazı sırları öğrenerek ve bedeninizi öğrenerek aşamayacağınız şey de yok.

Pirinç, lineolik asit ve skualen açısından oldukça zengin bir kaynaktır. Lineolik asit cildiniz koruyan bir asittir ve eksikliğinde ciltte kuruma, kızarıklık ve kırışıklıklar gözükür. Pirinç cilde şaşılacak derecede etki ederek cildin çok daha hızlı yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar. Japon kadınların sürekli uyguladığı ve Avrupa’da yeni yeni duyulmaya başlayan pirinç maskeleri cildinizde istediğiniz gençlik etkisini hızlıca gösterecek. İşte cildinizdeki kırışıklıkları yumuşatacak ve cildinizin parlamasını sağlayacak pirinç maskesi tarifi.

Pirinç maskesi nasıl yapılır?

Malzemeler:

– 3 çay kaşığı pirinç

– 1 yemek kaşığı süt

– 1 yemek kaşığı bal

Yapılışı:

Pirinci kaynattıktan sonra suyunu süzün ve pirinçleri ayırdıktan sonra suyu bir kenarda bekletin. Sütü hafifçe ısıtarak kaynattığınız pirinçlere ekleyin. Karışımı iyice karıştırdıktan sonra balı da ekleyin. Kuru ve temiz cildinize bu karışımı maske olarak sürün.10-15 dakika sonra maskeyi yüzünüzden sökmek için ayırdığınız pirinç suyunu kullanın.