Kapatıcı nasıl kullanılır?

Gözaltınız için ya da cilt kusurlarınız için kapatıcı kullanıyorsanız dikkatli olmalısınız. Yoksa gülünç hale gelebilirsiniz..

338

Kapatıcı kullanırken 4 ana hataya düşmeyin. Eğer likit kapatıcı kullanacaksanız da türleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Peki likit kapatıcı nasıl sürülür? Kapatıcı nasıl kullanılır? İşte yanıtlar…

1. Kapatıcı Kullanırken Cilt Renginizi Eşitleyin

Cildinizde ciddi anlamda bir sorun yoksa ama renk tonu farklılığı canınızı sıkıyorsa yapmanız gereken tek şey cilt tonunuzu eşitleyen bir BB ya da CC krem seçmek olacaktır. Böylelikle cildinizdeki lekeler ve kırmızılıklar yok olurken aynı zamanda cildinizin nem dengesi sağlanmış olacak, pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olmuş olacaksınız. Dinlenmiş cildin sırrı elbette düzenli bir gece uykusu ve sağlıklı beslenmeden geçiyor fakat bu dengeyi doğru bir kapatıcı ile mutlaka desteklemeniz gerekiyor.

2. En İyi Kapatıcı Hangisidir?

Göz çevresi yüzümüzdeki en hassas noktadır. Doğru ürünler kullanılmadığı takdirde birçok olumsuzluğa sebebiyet vereceğinden göz çevresi için kullanacağınız ürünleri seçerken çok daha dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Özellikle göz çevrenizin pütür pütür bir görünüme uğramasını istemiyorsanız alacağınız kapatıcının kalitesine ve içeriğine odaklanmanız oldukça önemli. Burada önemli olan bir ürüne çok para vermekten ziyade cilt tipinize en uygun ürünü seçmek olmalıdır. Hassas ve kuru bir cilt yapısına sahipseniz kuru özellikteki çok ucuz bir kapatıcı sizde arzu etmediğiniz bir tahribata neden olabilir.

3.Cilt Tonunuza Uygun Kapatıcıyı Seçin

İhtiyacınız olan en doğru kapatıcıyı bulmak için temiz ve nemli bir cilt ile alışverişe çıkmalısınız. Beğendiğiniz kapatıcının rengine elinizde değil, gözünüzde karar vermeniz oldukça mühim. Böylelikle topaklanıp topaklanmadığı, uyum sağlayıp sağlayamadığı gerçeğiyle yüzleşmiş olursunuz. Eğer fondöten sürmeden dışarı çıkmıyorsanız alacağınız kapatıcı ya fondöteniz ile aynı renk ya da bir ton daha açık renk olmalıdır.

4. Kapatıcınızı Hangi Amaçla Aldığınız Önemli

Kapatıcı alırken öncelikli amacınızı belirleyip bu amaca yoğunlaşarak tercih yapmalısınız. Eğer göz altı morluklarından şikayetçi iseniz kapatıcınızı fondöten sürmeden hemen önce kullanmalısınız. Eğer alacağınız kapatıcı sivilcelerini ortadan kaldırmak için olacaksa mutlaka fondötenden sonra sürmeniz gerekmektedir. Göz çevrenize sert dokunuşlar uygulamamalı, yüzük ve serçe parmaklarınız ile sürmüş olduğunuz kapatıcıyı hafifçe yedirmelisiniz. Eğer sürdüğünüz kapatıcının yeterli olduğunu düşünmüyorsanız bir süre sonra tekrar kapatıcı uygulayabilirsiniz.

4. Kalem Kapatıcılar

Eğer makyaj için teferruatlı bir zaman harcamıyorsanız kalem kapatıcılar tam size göre. Balmumu bazlı olan kalem kapatıcılar yoğun bir görünüme sahiptirler.

LİKİT KAPATICILAR

En İyi Kapatıcı Hangisidir?

Göz çevrenizde kaz ayalarınız ile başınız dertte ise sizin için en uygun seçenek likit kapatıcılar olacaktır. Hem uygulanması kolay hem de ipeksi yapılarıyla topaklanma ihtimalleri yok denecek kadar azdır.

Stick Kapatıcılar

Göz altlarınızdaki morluklar kâbusunuz haline gelmiş ise stick kapatıcılar sizin imdadınıza yetişebilecek bir ürün olma özelliğine sahiptir. Özellikle kuru cilt tiplerinde tercih edilmesi önerilen stick kapatıcılar makyaj için vakit ayıran kişilerce kullanılmalıdır.

Fırçalı Kapatıcılar

Uygulama kolaylığı ile dikkati çeken fırçalı kapatıcılar problemli bir cilde sahip değilseniz sizin için en uygun seçenek olacaktır.

Krem Kapatıcılar

Çizgilere dolmayan krem kapatıcılar fırça ile sürebildiği için tamamen bir tercih meselesidir. Aynı zamanda ipeksi bir görünüme de sahiptirler.