Kim Kardashian’ın makyaj hilesi

Kim Kardashian kontürlü makyajı hayatımıza sokan kişi. Uyguladığı makyaj hileleri ile estetik operasyonsuz değişimler yaratabiliyor. Peki Kim Kardashian makyaj malzemelerini neye göre tercih ediyor.

579

Pastel tonlarda makyaj nasıl yapılır merak ediyorsanız Kim Kardashian’ı yakından takip etmelisiniz. Doğaş makyaj tonları ve nude ruj ile bambaşka birine dönüşebilirsiniz. Yaz-kış fark etmeksizin minimal güzelliğin gizli anahtarı olan nude makyaj, bu sezon da değişik varyasyonlarıyla karşımıza çıkıyor.

Kardeşi Kylie’nin ardından kendisi de makyaj imparatorluğu kuran Kim Kardashian West, yüz hatlarını kusursuzlaştıran makyajının sırrını açıkladı.

Yüz hatlarını kontürle belirginleştiren Kardashian, kontür setini yalnızca cildine değil göz kapaklarına da uyguluyor. Göz kapakları için far paletleri yerine light-dark kontür paletlerini ve highlighter’ı tercih eden Kim, dudaklarını da aynı şekilde doğal bir tonla tamamlıyor.

Farklı nude tonları kullanarak, güzelliğinde ton-sur-ton’a giden Kim’in bu tercihi onun fazlasıyla zarif ve göz alıcı görünmesini sağlıyor.

Kim Kardashian, makyajdaki bu yenilikçi tavrıyla bir kez daha güzellik ilhamımız oluyor.

*Kim’in makyajındaki yumuşak bitişi tamamlayan başka bir detay ise, radikal platin saçlarına eşlik eden koyu kaşları.