Kıskanç kadınlar ne yapar?

Kıskanç kadın psikolojisi o kadar başkadır ki bir ilişkinin sonunu bile getirebilir. Peki siz ne kadar kıskançsınız? Kendinizi test edin...

713

Kıskançlık ilişkinin başlarında çiftlerin hoşuna gider. Abartıldığında işin içinden çıkılmaz bir hal alır. Kendinizi test etmeye karar verdiyseniz kıskanç kadınlar ne yapar öğrenmenizi öneririz.

İşte aşırı kıskanç olduğunuzu gösteren 5 davranış;

İyi bir stalker olmak

Kıskançlığın normları arasında sadece sevdiklerinizi kıskanmak yoktur. Sevdiğiniz insanların kimleri takip ettiklerini ve kimin hangi fotoğrafı beğendiğini araştırmak da bu durumdan mustarip olduğunuzu gösterebilir. Başka başka, tanımadığınız insanları ve hayatları da kıskanırsınız. Bu nedenle hayatınızın çok büyük bir kısmı telefonunuz önünüzde onun bunun sosyal medya hesaplarını gezerek geçirirsiniz. Bir insanın eski eşinin yeni sevgilisinin maaşını bile biliyorsanız sağlam bir stalker ve kıskançsınız.

Kıskanmanın normal bir duygu olduğunu düşünmek

Sizce bütün insanlar aynı duyguları yaşıyordur zaten ve bunda da çok fazla abartacak bir şey yoktur. İşte kıskançlığın hafiften bir akıl hastalığı olduğunun en büyük göstergesi de budur: İnsanın kendini bilmemesi. Kıskanç insanlara göre kıskançlık çok normal hatta bir ilişkide kıskançlığın olmaması anormal olarak görülür.

Kendini sık sık başkalarıyla kıyaslamak

Bu insanları stalklamak yetmediğini gibi bir de bu insanlarla kendinizi ve hayatlarınızı kıyaslarsınız. O bugün ne giyinmiş, ne yemiş, ne içmiş, ne demiş bunların hepsi sizin için ayrı derttir. Kafanızda sadece ya bu insanı durmadan kötüler ya da onun gibi olmak için ciddi mesai harcarsınız.

Sevdiklerini kimseyle paylaşamamak

Sevdiğiniz insan tanımı oldukça geniştir, kıskanç insanlar için. Bu ailenin bir ferdi de olabilir, sevgiliniz ya da arkadaşınız da. Bunun hiçbir önemi yoktur. Etrafınızdaki herkesin sadece ve sadece size ait olduğunu düşünüyor ve başkalarıyla bu konuda yarışa girmek zorunda kaldığınızda içinizde ufak çapta bir fırtına kopuyorsa, tebrikler kıskançsınız!

Yeni insanlarla tanışma konusunda açık olmamak

Kıskanç insanlar kendilerini aşırı çabuk bir şekilde güvenli alanlar kurarlar. Başkalarının bu alana girmesi durumunda ise bir kaplan kadar yırtıcı olabilirler. Bu nedenle sınıfa yeni gelen kız, işe yeni başlayan çocuk, hatta aileye yeni giren o minnacık beşikteki bebek bile düşman olarak tanımlanır. Yeni insanların olmadığı hep sizin sevildiğiniz ve sevdiğiniz bir dünya en ideal dünyadır sizin için.