Kuruyan fondöten nasıl değerlendirilir?

Eski makyaj malzemelerini değerlendirme yöntemleri; biten kalem eyeliner, bitmiş fondöten, kuruyan lilit eyelenir için ne yapmalı?

1236

Kullanılmayan makyaj malzemeleri ya da kırılmış, eskiyet kuruyan malzemeler için çözüm önerilerimizi okuyun;

-Kurumaya başlayan fondötenler

Fondötenler ister istemez kurur. Onu tekrar akışkan hale getirmek için içine bir miktar nemlendirici koyun. Makyaj bazınız da aynı işi görecektir.

-Az Kalan Farlar

Farlarınız bitmek üzere mi? Göz farı parçalarınızı bir kabın içerisine alın. Üzerine biraz vazelin ya da nemlendirici ekleyin sonrasında iyice karıştırın. Karıştırdığınız farın rengi eğer allık olmaya uygunsa allık, değilse jel far olarak kullanılabilirsiniz.

-Şekli Bozulan Fırçalar

Şekli bozulmuş, eğilmiş ve dağılmış fırçalarınız varsa düzeltmek çok basit. Fırçalarınızı sıcak suya tutun ve iyice yıkayın. Daha sonra ıslakken kağıt havlu ile sarın. Kuruduklarında eski hallerine dönecekler.

-Eski Allıktan Dudak Parlatıcısı

Severek kullandığınız allığınızın dibini görmek biz kadınlar için üzücü bir durum olsa gerek. Bu durumda allığınızı dudak parlatıcınız ile karıştırın. Ortaya çıkan hoş rengi seveceksiniz.

-Kırık, çatlamış bronzer, göz farı ve pudra

Kırık,çatlamış bronzer,göz farı veya pudralarınız için harika bir önerimiz var! Kırılan dağılan parçaları bir bardak içine koyun daha sonra üstlerine ispirto veya kolonya  dökün ve iyice ezerek krem haline getirin. Sonra tekrardan eski kutusuna koyun bir gece bekletin kuruduktan sonra eski haline geldiğini göreceksiniz.

-Kurumuş maskarayı kullanabilmek

Kuruduğunu düşündüğünüz maskarayı sıcak bir su dolu bir kabın içine koyun. Bir süre beklettikten sonra maskaranın tekrar akışkan haline dönecek.

-Kırılan Ruju Eski Haline Getirmek

Makyaj çantamızın olmazsa olmazı rujlar sıcaktan ya da darbeden dolayı kolayca parçalanıp yamulabilirler. Kırılan veya yamulan rujunuzu eski haline getirebilmek için elinizle rujunuzu tüp içerisinde düzeltin. Daha sonra buzdolabının dondurucu kısmına koyun ve 1 gün boyunca bekletin. Dolaptan çıkardığınız rujunuzu eskisi gibi kullanabilirsiniz.