Magazaya gitmeden seçiminizi yapın!

Dekoratif raf ile evinizin havasını bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Özellikle mutfakta hem ihtiyaç hem de dekorasyon amaçlı kullanılan raf modelleri

686

Dekoratif raf arayışında olanlar magazaya gitmeden önce mutlaka internet üzerinden fotoğraf arayışına giriyor. Yani doğru dekoratif rafı bulabileceği markaları önceden belirliyor. Bu nedenle dekoratif raf modellerini derledik.

Evdeki yaşamınızı daha kolay ve daha güzel hale getirebilmeniz için farklı dekoratif ürünlerden yardım almanız gerekiyor. Özel, zevkinize göre tasarlanmış dekoratif raflar evinize farklı bir hava katan objeleri sergilemeniz için biçilmiş kaftan. Duvar rafları bir çok farklı tarzda dekorasyona eşlik etmesinin yanı sıra dekoratif tasarımlar genelde ahşap ve metal materyaller ile bir çok farklı renkte tasarlanabiliyor. Raf istemenizin sebebi her olursa olsun, ister kitap koyun ister bir obje bunların aynı zamanda dekoratif göze hoş gözükmesini istersiniz değil mi. Ayrıca bu dekoratif raflar aynı zamanda duvarınızdaki boşluklar için çok idealdir. İsterseniz bu rafları kendinizde tasarlayıp yapabilirsiniz. Tercih size kalmış.

Sizde evinizde hem dekoratif hemde pratik elemanlar istiyorsanız bu dekoratif raflar tam sizlik!

Duvar rafları:

Duvar rafları günümüzde başucu kitaplığı olmaktan mutfak rafı olmaya, banyolarda kullanılmaktan salonları süsleme amacıyla kullanılmaya kadar pek çok alanda değerlendiriliyorlar.

Dekoratif kitaplık

Eviniz ya da iş yeriniz yeteri kadar büyük ve ferah değil ve kitaplarınızı nereye koyacağınızı kara kara düşünüyorsanız, bu model tam size göre diyebiliriz.

Kendi Duvar Rafını Kendin Yarat

Asıl duvar raflarının en eğlenceli kısmı hayal gücün doğrultusunda, istediğin duvar rafını kendine göre dizayn edebilmek diyebiliriz.

Çekmece duvar rafı:

Hani o depoya kaldırdığınız, kullanmadığınız ve ne yapacağınızı bilemediğiniz eski şifonyer var ya? İşte onun çekmecelerini çıkarın. Biraz boyayarak, belki biraz yapışkanlı kağıtlarla kaplayarak zevkinize uygun hale getirin. Sonrasında ise çekmecelerin alt yüzleri duvara paralel olacak şekilde monte edin ve kitaplarınızı yerleştirmeye başlayın.

Dallı raflar:

Dört kenarlı dümdüz bir raf, minik bir dokunuşla bambaşka bir görünüme kavuşabilir.

Tuğladan yapılmış raflar

İstediğiniz ölçüde kestirdiğiniz düz rafları, taşıyıcı olarak tuğla kullanarak şahane bir kitaplığa dönüştürebilirsiniz.

Kütüklerden yapılan raflar:

Tuğlalarda yaptığınız gibi,  istediğiniz ölçüde kestirdiğiniz düz rafları, taşıyıcı olarak ağaç kütükleri kullanarak şahane bir kitaplığa dönüştürebilirsiniz.

Sandıklar Kullanarak Yapılan Raflar:

Mahallenizin manavının yolunu tutun. Boş sandıklardan birkaç tanesini isteyin. Sandıkları temizledikten sonra ister boyayın, ister cilalayın. Duvara monte ettiniz mi, şahane raflarınız hazır.

Halat raflar:

Dilediğiniz ölçüde kestirdiğiniz düz rafları halatlarla duvara monte ederek sıradışı bir kitaplık yapabilirsiniz.