Makyaj tüyoları ile büyüleyici bakışları ve kusursuz dudaklara sahip olun!

Makyaj tüyolarını bilmek size doğal ama etkileyici görünmeyi sağlar. Pratik makyaj tüyoları ile büyüleyici gözlere ve kusursuz dudaklara sahip olabilirsiniz. İşte 2018 pratik makyaj tüyoları...

468

Yüzünüzde kalınlaşmış bir fondötenle birikmiş göz kaleminizle kusursuz görünmeniz mümkün değil. Dozunda makyaj yapmayı ilk kural olarak kabul etmeliyiz. Sonrası içinse şu adımları izleyin;

MAKYAJ TÜYOLARI 2018

Fondöten seçimi

Kadife gibi bir cilt görünümü için öncelik olarak tenimize uygun bir fondöten seçiyoruz. Doğallığı yakalamak adınaysa fondötenin renk seçimini yaparken bileğimizi baza almak yerine boynumuza uyguluyoruz.

KURUYAN FONDÖTEN NASIL DEĞERLENDİRİLİR? TIKLAYIN,ÖĞRENİN…

Kırmızı rujla gözaltı morluklarını yok et!

Gözaltındaki renk değişiklerini kapatmaya kapatıcının çaresiz kaldığı yerlerde biraz kırmızı ruj uygulayarak bunun üstesinden gelebiliriz. İyice dağıttıktan sonra kapatıcımızı uygularsak değişimi fark edeceğiz.

Yoğun kaşlar

Kaşlarımıza uygulayacağımız hafif yapılı bir pudranın ardından kaş farımızla belirginleştirip son olarak sabitleyici kaş maskaramızla tamamlıyoruz. Pudra sayesinde kaşlarımız olduğundan daha gür görünecektir.

ADIM ADIM DOĞRU MAKYAJ UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ…

Çekici bakışlar

Fondötenimizin göz kapaklarında birikmesi kuşkusuz kötü bir görünüme sebep oluyor. Bunun için göz kapaklarımıza biraz pudra uyguluyoruz. Seçtiğimiz koyu renk farı incecik bir fırçayla kirpik diplerimize sürüyoruz. Kuyruk sevenler elbette sonunu biraz daha uzatabilir. Göz pınarlarımıza uygulayacağımız ışıltılı ve açık renk farla da gözlerimizi aydınlatabiliriz.

Dolgun ve kıvrımlı kirpikler

Kaşlarımız gibi kirpiklerimize de biraz pudra uyguluyoruz. Kirpik kıvırıcımızın göz kapağına gelecek kısmını göz kalemiyle boyadıktan sonra kıvırma işlemini yapıyoruz. Saç kurutma makinesiyle kıvırıcımızı ısıtıp uyguladığımızda da kalıcı kıvrımlar elde edebileceğimizi unutmayalım.Rimelimizi uçlardan değil kirpik köklerinden uygulayarak daha dolgun görünmelerini ve kıvrımlarının sabitlenmesini sağlıyoruz. Biraz bekledikten sonra maskaramızı kirpik uçlarına da uyguluyoruz.

Taşırmadan ruj sürmek

Seçtiğimiz ruj rengine yakın renkteki dudak kalemiyle, pudra uyguladığımız dudaklarımızın üst tarafındaki birleştiği noktaya çarpı işareti çiziyoruz. Yumuşak çizgilerle dudaklarımızı çerçeveledikten sonra fırça yardımıyla rujumuzu sürüyoruz.

Hatları belirginleştirme

Highlighter (vurgulayıcı) için elimizdeki açık renk farları değerlendirebiliriz. Sevimsiz misafir olan sivilceleri kamufle etmek içinde elimizdeki yeşil farı sivilce üzerine uyguladıktan sonra fondöten ve kapatıcıyla yok edebileceğimizi unutmayalım