Sağlıklı saçlar için bitkisel çözüm: Hurma

Hurmanın faydaları arasında ilk sırayı sağlıklı saçlar alır. Peki sağlıklı saç nasıl anlaşılır? İşte size sağlıklı saçlar için öneriler... 

561

Her gün düzenli olarak tüketilen 3 adet taze hurma, zayıf görünüme sahip saçlarınızı güçlendirir ve böylece daha sağlıklı uzamasını sağlar. Saçınızın ihtiyacı olan nemi hurmadan sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda daha kalın telli saçlara sahip olmanıza ve hacimli saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Saçlarınızın uzamamasından şikayet ediyorsanız, hurmanın saç köklerini güçlendirdiğini ve yeni saç oluşumu sağladığını da belirtmeden geçmemek lazım. Saç kökleriniz çok zayıfsa ve hacimsiz saçlara sahipseniz hurma yağı ile saç derinize masaj yapabilir ve köklerini canlandırabilirsiniz.

Saç Dökülmelerinde Hurma Mucizesi

Dönem dönem saçlarımızda dökülmeler artabiliyor ve burum bizi mutsuzluğa sürükleyebiliyor. Hurma içerisinde barındırdığı demir, B vitamini ve mineraller sayesinde saç dökülmelerini engelliyor. Hamilelik döneminde ve sonrasında görülen strese bağlı saç dökülmeleri de hepimizi tedirgin eden bir durum. Hurma böyle durumlarda da devreye giriyor. Hamilelik öncesinde ve sonrasında taze hurma tüketmeniz durumunda saç dökülmelerinizi önleyebilirsiniz. Bu tüketimi düzenli ve yeterli miktarda yapmanız ise etkili olabilmesi için büyük bir önem teşkil ediyor.

Doğallığı Ön Plana Koyanların Tercihi Hurma

Saç bakımı için var olan maskelerin ve bakım kürlerinin içerisinde bulunan kimyasalları bilmemek ve uzun vadede zarar verip vermediğinden emin olamamak hepimizi tedirgin eden bir durum. Bütün bunların aksine, tamamen doğal ve günlük tüketilebilen bir meyveyi tercih etmek hepimizin içini rahatlatan bir seçim olacaktır. Kuşkusuz sizlerin de seçimi, uygulaması kolay ve sağlıklı bir meyve olan hurma yönünde olacaktır. Artık saç bakım ürünlerine verdiğiniz paralarla birikim yapabilir saçlarınızı doğal bir meyveyle besleyebilirsiniz. Böylece çok daha güçlü ve canlı olacak saçlarınızı göz kamaştıracak şekillere sokmanız da kolay olacak. Güçlenen saçlarınız ile ortamda ışıldamaya artık hazırsınız.