Sivri (badem) tırnak nasıl yapılır? Oje renkleri 2017

2017 sonbahar modası tırnakları da etkisi altına aldı. Önce şekil verin sonra renginizi seçin. Tırnaklarınızı nasıl oval ya da sivri olarak şekillendirirsiniz? Geniş tırnaklar nasıl daraltılır? Haberimizden öğrenin

1238

Önce şekil verin sonra renginizi seçin: Oval tırnak nasıl yapılır? Badem tırnak şekli nasıl yapılır? Kare oval tırnak şekli nasıl yapılır? İşte pastel oje renkleri ve numaraları

Oval Tırnak Şekli: Çoğu insanın tırnağında görmüş olduğunuz hatta oldukça fazla tırnak uzamasında görmüş olduğunuz şekildir. Oval tırnak şekli son derece doğal bir görünüm sağlar. Oval tırnak şeklini yapar iken oldukça fazla uğraşmazsınız tırnakların sol ve sağa kenarlarını hafif törpülemeniz yeterli olacaktır.

Kare Tırnak Şekli: Kare tırnak şekli için tırnak kenarlarını tırnak dipleri ile hizalamalısınız. Oldukça keskin hatlar vermelisiniz. Kavisli köşeler elde etmeye özen göstermelisiniz. Tırnağın orta bölümünden de aynı ayrıntıyı sağlamalısınız. Belirgin, sert ve düz hatlardır.

Yuvarlak Tırnak Şekli: Bu şekli elde edebilmeniz için tırnakların yeterince uzun olmaması gerekmektedir. Elinizden geldiğince tırnağı yuvarlamak gerekmektedir.

Badem Tırnak Şekli: Yuvarlak tırnak şeklinin hafif kavisli halidir. Badem tırnak şeklini vermek için tırnağın sağ ve sol kenarlarından hafif kavisler vermelisiniz.

Oje renkleri 2017! oje renkleri isimleri

Yuvarlak

Klasik tarzdan asla vazgeçmeyenlerin tercihi olan yuvarlak manikür kadınların kendilerine her yaşta yakıştırdıkları bir görüntü. Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemeyen yuvarlak tırnaklar genelde hep aynı yerlere gidip aynı insanlarla görüşmeyi severler. Nude ve açık pembe tonlarını sıklıkla tercih ediyor olsalar da nadiren de olsa alışkanlıklarının dışına çıkabilirler.

Klasik zevklerinden hiç de kolay taviz vermeyen yuvarlak tırnaklar için en radikal seçenek yine pembe ve nude renklerin üzerine yapacakları koyu renk french manikür olabilir. Klasik ve modernliğin aynı anda buluştuğu bu tırnak tarzına bayılacaksınız.

Badem

Kimine göre kullanması çok keyifli kimi için ise asla ideal olmayan badem tırnaklar hem çok tarz hem de sert görünüşleri ile oldukça kafa karıştırıcı. Maceraperest bir kişiliğin ip uçlarını veren badem tırnak, aynı zamanda bu maceraperestliğinin temkinli yönlerini de vurgulamak istiyor gibi.

Sıradan tek renk sürülen ojelerden sıkılmadınız mı? Tırnağınızdaki gösterişi sadece tek renk kullanarak dengelemek isteyişinizi anlasak da bu yılın modası olan simi tırnak uçlarınıza geometrik bir şekilde sürerek içinizdeki maceraperest insanı dışarı çıkartabilirsiniz. Böylece hem sakin hem de gösterişli bir havaya bürünmüş olacaksınız.

Oval

Zevklerini açığa cömertçe sunan oval tırnaklar, her daim bakımlı olmayı seven, ruhları da tırnakları gibi her zaman dikkat çekici kadınların tercihi olarak dikkati çekiyor. Saçlarını asla dağınık göremeyeceğiniz oval tırnaklı kadınlar sosyal ortamlarda en çok aranan insanların başında geliyor.

Genel olarak kırmızı ve tonlarından asla vazgeçemeyen ve ruhundaki dişiliği tırnaklarına yansıtan oval tırnaklar, bu sene şarap rengi, bej, koyu gri ve nar çiçeği tonlarına ağırlık vermeliler. Sadece uç kısımlarına sürebileceğiniz siyah bir french de tarzınızı tamamlayabilir.

Kare

Her zaman rahatlığı ön planda tutan kare tırnaklar spor kıyafetlerden ve giyim tarzından kolay kolay vazgeçemezler. Hafta sonları şehrin kalabalığına karışmaktansa arkadaşları ile bir evde toplanmayı tercih eden kare tırnaklı kadınlar rahatlıklarından asla taviz vermezler.

Kahve tonlarında simli ojeler kullanmak ya da tırnaklarınızın ortasına yerleştireceğiniz küçük bir taş sizi rutininizden çıkartmaya yetebilir. Daha da radikal bir değişiklik arıyorsanız tırnağınıza çift renk oje sürmeye ne dersiniz?