Soğan kürü hamilelik şansını arttırır mı? Soğan kürüne ne zaman başlanmalı?

Soğan kürü kullananlar mucizelere tanık olabiliyor. Çünkün kadın hastalıklarında müthiş etkileri var. Peki soğan kürüne adetin kaçıncı günü başlanmalı? Soğan kürü hamilelik sağlar mı? Soğan kürü adet söktürür mü? İşte Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun soğan kürü tarifi...

1884

Soğan kürü hamilelik ile ilişkilendirilir. Ancak en büyük faydası antibiyotik etkisidir. Aynı zamanda hamile kalma şansını arttırdığı da söylenir.

Soğan kürünün faydalarını madde madde sayarsak;

– Kadınlardaki çikolata kisti ve miyomları tedavi eder.
– Polikistik over sendromu tedavisi için kullanılır.
– Adet düzensizliğini önler
– Menopozda ortaya çıkan sıkıntıları en aza düşürür.
– Vajinal akıntıları tedavi eder.
– Kıl dönmesinde etkin bir tedavidir.
– Hamile kalma şansını arttırır.
– Ciltte ortaya çıkan akne ve sivilceleri tedavi eder.
– Antibiyotik etkisi vardır.
– Dolaşım ve bağışıklı sistemini düzenler.
– Yağlanmayı azaltır.
– Balgam söker.
– Stres giderici etkisi vardır
– Sinüzitin ilerlemesine engel olur.

Hamile kalmak için soğan kürü

Hamile kalmak isteyenler de soğan suyu kürünü korkmadan deneyebilirler. Adet döneminde uygulanmasının hiçbir sakıncası olmayan soğan kürü, gebe kalmak isteyenler tarafından adet bitiminden sonra 7 gün içinde başlamalıdır. Kür uygulandıktan sonra 2. adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalı ve soğan suyu kürü bitiminde incir kürüne başlamalısınız.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun soğan kürü tarifi

Malzemeler

1 tane kahverengi kabuklu soğan ikinci ve son malzememiz ise 2 bardak klorsuz su.

Özellikle soğanın kahverengi kabuklu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Mor veya kırmızı kabuklu soğan tercih etmemelisiniz.

Soğanı kök ve kabuğuyla birlikte kullanacağımız için öncelikle soğanı kabuğuyla birlikte yıkadıktan sonra sirkeli suyun içerisinde bir müddet bekletmelisiniz. Bu işlem soğanın dezenfekte olmasını sağlayacaktır. Ardından 2 bardak suyu bir tencerenin içerisine koyun ve kaynatın. Kaynadıktan sonra dezenfekte olmuş soğanı 4 parçaya bölerek kaynayan suyun içerisine ilave edin. Bu şekilde 5 dakika daha kaynatın ve ocağı kapatın. Biraz ılındıktan sonra kürünüz hazır hale gelecektir. Öğlen ve akşam yemeklerinden önce bir bardak, 15 gün boyunca içilmelidir. Soğan suyu kürü 15 gün düzenli içildikten sonra 6 ay ara verilmeli ve 15 gün daha düzenli olarak içilmelidir.

İbrahim Saraçoğlu soğan suyu kürünün faydalarından yararlanmak isteyenlere bu kürü 15 günden fazla kullanmamalarını önermektedir. Diğer önemli bir nokta da soğan suyu kürü için muhakkak beyaz soğan kullanılmalı, kesinlikle mor ya da kırmızı soğan tercih edilmemelidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kadınların polikistik over kanseri, erkeklerinden iyi huylu prostat büyümesi sorunu için yılda iki defa 2 haftalık soğan suyu kürünü muhakkak düzenli olarak denemelerini öneriyor. Soğan suyu kürünün faydalarına değinen Saraçoğlu, tıbbın polikistik over sendromuna bir çare bulamadığını, ancak soğan suyu kürünün bu soruna en iyi çare olduğunu dile getiriyor.