Sönük saçlara doğal çözüm

Sönük saçlar nasıl kabartılır? İnce telli yağlı saçlar için en iyi şampuanı seçmekle başlayın.

465

Saç yapınız ince telli ve çabuk yağlanıyorsa o havalı uçuşan saçlara imrenerek bakıyorsanız kendi doğal çözümlerinizi üretmelisiniz. Peki sönük saçlar nasıl kabartılır? İşte sönük saçlara doğal çözüm…

Saçınızı bazen yandan bazen ortadan ayırın, hatta bazen dağınık kullanın

Sürekli ortadan ayırmak yerine, saçlarınızı zaman zaman zigzag, zaman zaman çapraz, zaman zaman yandan ayırın ya da bazen hiç ayırmadan kullanın. Bu basit hileyle köklere dolgunluk kazandırmış olursunuz.

Saçlarınızı kuruturken kafanızı aşağıya doğru eğin

Sıcak hava saçların kökünden ucuna doğru geldiği zaman saçınıza dolgunluk gelir. Başınızı öne eğmek size rahatsızlık veriyorsa, saçlarınızı ucundan tutup havaya kaldırarak da kurutabilirsiniz.

Kuru şampuanın gücünü hafife almayın

Kuru şampuan bu konuda gerçekten bir cankurtaran olabilir. Köklerdeki kiri alırken aynı zamanda daha dik durarak saçınızın canlı görünmesine yardımcı olur. Aynı etkiyi bebek pudrasıyla da yakalayabilirsiniz.

‘Yaratıcı kaos’ terimini uygulamayı öğrenmelisiniz

Fazla düz, düzenli bir şekilde taranmış bir saç modeli fazla soluk ve ölü görünebilir. Öte yandan birazcık karışıklık, saçtaki hafif dalga saçlara hacimli bir görüntü kazandırır.

Fazla saç köpüğü kullanmaktan mutlaka kaçının

Fazla köpük kullanmak saçınızı tutkal gibi birbirine yapıştırır dolayısıyla da arzu ettiğinizi dolgunluğu yakalayamazsınız. Kısa – omuz boy saçlar için bir ceviz kadar köpük, uzun saçlar içinse büyük bir yumurta kadar köpük yeterli.

Saçınızı doğru şekilde yıkayın

Saçınızı yıkarken bile dikkat etmeniz gereken unsurlar olduğunu biliyor muydunuz?  Önce saçınızı sıcak suyla iyice ıstlatın, kaba pisliği durulayın.  Şampuanı sadece köklere uygulayın, daha sonra uçlara doğru ilerleyin. Saçın ucunu fazla ovalamayın çünkü bu bölgeler oldukça kırılgandır. Saç kremi veya bakım maskelerini ise sadece uçlara uygulayın çünkü bu tür ürünler kökleri yağlandırır ve sönük bir görünüm verir.

Saç diplerinize masaj yaparak, düzenli bir şekilde saçlarınızı yıkayın. Bu kan dolaşımını iyileştirir ve ölü hücrelerden kurtulur. Mümkünse saçınızı her gün yıkamaktan sakının. Bu saç tellerindeki koruma tabakasına zarar verir ve saçlarınız güçsüzleştirir

Saçınıza ombre renkler katın

Saçınıza açık ve koyu tonlar eklemek, aynı rengin farklı tonlarını kullanmak hacim ilüzyonu yaratacaktır.

Saçınızı katlı kestirin

Olduğundan daha bakımlı daha gür ve daha dolgun görünümlü bir saç elde etmek için katlı ve dağınık bir kesim harikalara yaratacaktır. Ayrıca bu model her türlü yüz tipine uygun.

Saçınızın kesiminde ve boyunda sık sık değişiklk yapabilirsiniz.
Birçok saç stilisti ince telli saçların en fazla omuz boyunda kullanılmasını öneriyor. Bu boydaki saça şekil vermek ve hacim katmak da uzun saça göre daha kolay oluyor. Bunun yanında, beslenmenize ve genel sağlınıza da dikkat etmek işe yarayabilir!