Tüp bebek oluşumunda transferden sonra 1. günde neler oluyor?

Tüp bebek tedavisinde embriyo transferinin 1. gününde anne adayları tutunmanın başarılı olabilmesi için kontrolü elden bırakmamalıdır. Tüp bebek oluşumunda transfer yapıldıktan sonra 1. gün neler olur? Transfer yapıldıktan sonraki gün vücudunuzda yaşanacak değişimler aşağıdaki gibidir...

253

Transfer sonrası ilk gün en çok dikkat edilmesi gereken gündür. Bazı uzmanlar bu dönemde anne adaylarının bacaklarını çok açmadan hareket etmelerini ister. Bunun yanında sürekli uzanmanızı da talep edebilirler. Bazı klinikler 1. günde evde istirahat etmenizi söylerken bazıları da işinize dönerek motive olmanızı ister. Tüp bebek oluşumunun ilk günlerinde bol bol dinlenme ve pozitif düşüncelerden sonra yapmanız gereken en önemli iş sağlıklı beslenme ve günlük yeteri kadar kalsiyum alımıdır.

GEBELİKTE KAN DEĞERLERİ KAÇ OLMALIDIR?

TÜP BEBEK OLUŞUMUNDA TRANSFERDEN SONRA 1. GÜN

1. günde embriyo hücresi içinde ( morula deniyor)  6-8 hücreye dönüşerek büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. İlaçların yan etkilerini hissedeceğiniz ilk gün olduğu gibi sersemlemiş hissedebilirsiniz. Dikkat gerektiren işlerinizi bugün yapmamanızı ve içinizi karartmadan günlerin geçmesini beklemelisiniz.

Tüp bebek transferi 2. günde neler yaşanır? Embriyo evreleri…

Embriyo tutunması için özel teknik! Tüp bebekte başarıyı arttırır…