Tüp bebek tedavisinde embriyo transferi sonrası 3. gün…

Anne adayları tüp bebekte transferden 3 gün sonra genellikle ilaçların yan etkilerine karşı bağışıklık kazanmaya başlar. Ancak tutunmaya dair bazı veriler de 3. gün oluşmaya başlar. Peki tüp bebek oluşumunda embriyo transfer edildikten sonra neler yaşanır?

512

Transfer gerçekleşti ve tüp bebek tedavisinin son aşamasını da başarıyla sonuçlandırdınız. Şimdi aslında yumurtlama iğnelerinden kurtulduğunuza sevinmeniz gerekiyor. Ancak çoğu anne adayı bu dönemi stresli geçiriyor. Oysaki başarıya ulaşmak için stresten uzak durmalısınız.

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE TRANSFER SONRASI 3. GÜN NELER YAŞANIR?

Bu dönemdeki yani trasnferden sonraki 3. günde en belirgin olarak bilinen Blastosistin kabuğundan dışarı çıkmaya  başlamasıdır.

Hamile kalmayı kolaylaştıran bitkiler

Hücreli embriyo transferi işlemleri esnasında ve sonrası yapılacak olan en minik bir hata bile sürecin başarısız olmasını sağlayacaktır. Tüp bebek embriyo hücreli transferi sonrası 3. gün belirtileri hemen ortaya çıkmaya başlar. Daha doğrusu 1. günde belli başlı belirtiler ortaya çıkmaya başlayacaktır. Ağrısız ve sızısız olan embriyo transfer işlemleri sonrası 3 günde meydana gelecek olan belirtiler devam edecektir. Tüp bebek transferi yapıldıktan sonra gün gün farklı belirtiler ile tutunmaya çalışır. Embriyonun transferi sonrası tutunması yaklaşık olarak 12 gün civarında sürer.

Tüp bebekte gebelik oluşumunda 4. gün neler yaşanır?