Tüp bebek transferinden sonra 11. günde yaşananlar nelerdir? Gebelik testi ne zaman yapılır?

Tüp bebek tedavisinde transfer sonrası embriyonun gelişimini takip edebilirsiniz. Nasıl mı? İşte 11. günde yaşanacaklar...

381

Tüp bebek tedavisi kısa dönemli olsa da sabır gerektiren bir işlemdir. Özellikle transferden sonra kadınlarda endişe ile birlikte sabırsızlık gözlemlenir. Gün gün vücudunuzda değişimler olur.

TÜP BEBEKTE TRANSFER SONRASI 11. GÜN YAŞANANLAR

11. günde neler olduğu nu merak ediyorsanız okuyunuz;Tüp bebek için yapılan test ve tahlillerden sonra uzmanının tavsiyesi üzerine size önerilen transfer işleminden korkmanıza gerek yoktur. Genellikle hiçbir ağrısı olmayan bu tedavi sonrası sadece bebek ve annelik olma duygusunu hissedin. Bu size çok fazla avantaj sağlayacaktır.

Ayrıca transfer ve sonra yaşanılan süreçte negatif hiçbir düşünceye yer vermeyin. Unutmayın beyniniz sizi neye yönlendirirse onu yaşarınız. Bu sebeple negatif hiçbir düşünce size fayda getirmeyecektir.Transferden sonrhttp://www.kizlardunyasi.com/embriyo-tutunmasi-icin-ozel-teknik-tup-bebekte-basariyi-arttirir/a 11. günde HCG düzeyleri bir gebeliği algılamak için yeterince belirgin hale gelmiştir.Yapılan tedavi sonrası ilk on gün boyunca hiçbir şekilde idrar testi yaparak kendinizi sıkmamalısınız. Sebebi ise; transfer yapıldıktan sonra embriyo oluşması için belirli bir süre geçmelidir. Bu süre boyunca test olarak evde yapacağınız idrar testi negatif çıkabilir. Bu durumda sizi olumsuz etkiler ve bu aslında gerçek bir sonuç olmayabilir. Çünkü embriyo oluşumunu en az 10 veya 11. günlük süreçte tamamlar. Bu on bir günlük süreç boyunca idrar testi gibi test yaptırmak doğru olmaz.

Tüp bebek oluşumunda transfer sonrası 12. günde gebelik göstergesi!