Tüp bebekte gebelik oluşumunda 4. gün neler yaşanır?

Tüp bebek tedavisinde transfer sonrası vücudunuzda bazı değişimler görebilirsiniz. Bunlar hem kullanılan ilaçların yan etkileri olabilir hem de gebeliğin ilk sinyalleridir. İşte tüp bebek oluşumda transfer edilen embriyonun 4. günü...

637

Tüp bebek tedavisinde transfer sonrası gebe kalınıp kalınmadığını anlamak oldukça güç. Bazı belirtiler konuya ışık tutsada kullanılan ilaçların yan etkileri gebelik belirtileri ile benzerlik gösterir. Hatta regl belirtileri de aynıdır. Bu nedenle anne adayları vücutlarındaki değişimi fark ederler ama bunun sebebini bilemezler. İşte tüp bebek oluşumunda embriyo transferi sonrası anne adaylarının sıklıkla yaşadığı belirtiler…

TÜP BEBEK TRANSFERİNDE 4. GÜN ANNE ADAYLARI NELER YAŞAR?

Tüp bebekte embriyo transferi uygulaması adına yapılan bu işlemlerde belli başlı sorunlar ortaya çıkartacaktır. Bebekte tutunma oluşmasa bile hormonları tetiklediği için gebelik ile alakalı olan belirtiler meydana gelir.
4. günde blastosist kabuğundan dışarı çıkmaya devam eder ve rahim tutunmasını başlar. Bu da bazı belirtiler yaşamanıza sebep olur.

Çoğu anne adayı bu dönemde yorgunluk hissini ağır şekilde hisseder. Bazı kadınlarda mide bulantıları ya da rahatsızlıkları da görülebilir.

Tüp bebekte transferin 5. gününde yaşananlar neler? Tutunma belli olur mu?