Ve karşınızda dünyanın en lüks yolcu uçağı

Konforun üst noktası ve lüks uçak anlayışınızı değiştirecek bir tasarımla görücüye çıkan dünyanın en lüks uçağı kendine hayran bıraktı

659

Dünyanın en büyük ve en yeni lüks uçağı olarak lanse edilen Crystal Skye, Boing 777 model bir uçağın modifiye edilmiş hali. Normalde 300 kişilik kapasitesi olan uçak Crystal Skye için özel olarak tasarlanarak sadece 88 yolcu alacak bir hale getirilmiş.

Koltukların 180 derece yatabildiği uçakta USB girişleri, özel şarj alanlarının yanı sıra modern tasarımlı altı geniş tuvalet var. Tamamen yatabilen koltuklarda ise iki farklı alan var. Çiftler için birbirlerini görebilecekleri bir plan yapılmışken yalnız kalmak isteyenler için de tamamen kapanabilen koltuk alanları bulunuyor. Hızlı bir internetin yanı sıra kaz tüyü yastıklar, yorganlar ve kişiye özel televizyon gibi lüks bir uçuş için olması gereken tüm detaylar da Crystal Skye’da mevcut.


12 kişiden oluşan çalışan kadrosu 38 dil konuşabiliyor. Bu şekilde yolcularına en iyi hizmeti de kendi dillerinde verebiliyorlar. Koltukların yanı sıra uçakta geniş bir bar ve lounge alanı da var. Michelin yıldızlı yemekleri ile geniş şarap menüsü de dikkat çekici özelliklerinden.

Uçağı tek yön Londra-New York için kiralamak isterseniz ücreti ortalama 310.000 pound oluyor. Crystal’ın özellikle düğün gibi toplu etkinliklerde kiralanması hedefleniyor.